MANN+HUMMEL zaznamenává dvoumístný růst

1. srpna 2012, 0:00

Skupina MANN+HUMMEL docílila v obchodním roce 2011 zvýšení obratu o 13,5 procent (po měnovém očištění 14,7 procent).Výsledek před zdaněním a odvodem úroků (EBIT) činí 141,6 milionů eur a odpovídá 5,7 procentům z obratu. Podnik zvýšil počet kmenových zaměstnanců na celém světě o 8,6 procent.

„Rok 2011 byl zcela ve znamení našich strategických cílů růstu. Do roku 2018 hodláme zvýšit obrat minimálně na 3,4 miliard eur. Na této cestě jsme v roce 2011 postoupili o pěkný kus vpřed a přijali jsme některá důležitá rozhodnutí, která umožní další růst.Chceme plněvyužít lukrativní šance k růstu v Asii a na americkém kontinentu,“ vysvětlil dnes předseda vedení firmy Alfred Weber u příležitosti bilanční tiskové konference v ludwigsburské centrále koncernu. „Srdečný dík všem spolupracovníkům a obchodním partnerům, kteří nás v roce 2011 významně podpořili.“

Koncern v roce 2011 rekordně – ve výši 109 milionů eur – investoval do nových technologií, infrastruktury a výrobní kapacity. Několik příkladů z let 2011/12: téměř 17 milionů eur bylo investováno do budov a strojů pro nový závod na interiérové filtry v Himmelkronu, který byl otevřen 8. května 2012. V Sonnebergu bylo použito 7,2 milionů eur na nový výrobní areál a nová sociální zařízení. Nová přístavba/budova bude otevřena 11. května 2012. V Portage v USA zvětšila společnost MANN+HUMMEL své logistické centrum a zřídila výrobní a montážní zařízení na díly pro automobilové dodavatele. Podnik buduje nový výrobní závod na díly pro automobilové dodavatele v Dunlapu (Tennessee) a provádí nábor prvních zaměstnanců. Investice činí celkem 15 milionů amerických dolarů.

Trvale udržitelný růst vyžaduje vhodný personál. Společnost MANN+HUMMEL stále zvyšuje kvalifikaci svých zaměstnanců a výrazně zvýšila výdaje na jejich další vzdělávání. Jsou realizovány programy pro rozvoj managementu, koncept celoživotního učení a kooperace se školami a vysokými školami, jež jsou součástí demograficky uvědomělé personální politiky po celém světě. „Nedostatek odborníků a vedoucích pracovníků je limitující faktor růstu – a tomu se cíleně stavíme na odpor,“ říká Weber.

Společnost MANN+HUMMEL se zabývá technikou, výzkumem a vývojem. Je držitelem 3.000 patentů a průmyslových vzorů a zaměstnává v tomto oboru zhruba 800 zaměstnanců. V oblasti výzkumu tento specialista na filtraci vyvíjí a produkuje řešení pro vozidla se spalovacími motory i s alternativními pohony. Experti na filtraci například vyvíjejí systémy, které regulují tlak a vlhkost vzduchu v lithio-iontové baterii, a tím šetří akumulátory. Jiný zajímavý projekt se zabývá upotřebením palivových článků a již se dostal do fáze testování zákazníky.

Společnost MANN+HUMMEL začala rok výborně a sleduje své strategické cíle. Aby koncern podpořil růst, skupina v prvních třech měsících rozšířila svůj kmenový personál a zaměstnala více než 300 nových pracovníků. Počátkem roku převzala společnost MANN+HUMMEL brazilského dodavatele systémů v oblasti filtrace vody s 80 zaměstnanci a založila dceřinou společnost v Dubaji. V oboru průmyslové filtrace získal MANN+HUMMEL nového velkého zákazníka, SANY, jednoho z největších výrobců stavebních strojů na světě. Firma SANY si společnost MANN+HUMMEL zvolila za strategického partnera, s nímž by si přála realizovat svou globalizační strategii. Obrat s firmou SANY má do roku 2018 vzrůst na průměrně dvoumístnou milionovou částku. Obchod skupiny MANN+HUMMEL mimo automobilový průmysl má do roku 2018 činit třetinu obratu koncernu.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!