Homologace ECE-R90 celé nabídky brzdových kotoučů a bubnů Brembo

, 30. ledna 2017, 10:59

UNECE R90-02 – nový standard kvality pro brzdové kotouče a brzdové bubny určené pro trh s náhradními díly.

d listopadu 2016 byla norma ECE R90, která stanovuje požadavky pro navrhování, konstrukci a provedení třecích materiálů brzdových destiček a čelistí, rozšířena o brzdové kotouče a bubny. Norma ECE R90, původně zaměřena na brzdové destičky a čelisti, byla nedávno změněna. Nová verze normy – R90-02 – platná od listopadu 2016, ukládá povinnost získat certifikaci také pro brzdové kotouče a bubny, které jsou určeny jako náhradní díly pro nově registrovaná vozidla.

04_Brembo_Xtra

Jako výrobce brzdových kotoučů byla společnost Brembo přizvána k vytvoření nové směrnice a aktivně se podílela na jejím vzniku v rámci pracovní skupiny Evropského hospodářského výboru a Organizace spojených národů (EHK OSN). Nová norma byla zavedena s cílem zajistit, aby brzdové kotouče a bubny pro aftermarket měly vlastnosti srovnatelné z hlediska funkčnosti, bezpečnosti a účinnosti s originálními výrobky, které nahrazují. Výrobky schválené certifikačním orgánem bude možné rozeznat podle homologačního kódu umístěného jednak na výrobku, tak na obalu společně s dalšími identifikačními údaji.

Brembo: homologace celého sortimentu

Brembo vždy přikládalo velký význam bezpečnostním otázkám spojených s brzdovým systémem, a proto vítá nové nařízení, které doplňuje mezeru a zavádí jednotný standard uznaný všemi zeměmi. Brembo se rozhodlo okamžitě provést certifikaci nejen dílů používaných u nově registrovaných vozidel, ale také širokého sortimentu kotoučů a bubnů, který zahrnuje více než 2.200 položek pokrývající 97% vozového parku v Evropě. V nedávné době, díky práci svého oddělení výzkumu a vývoje, Brembo otestovalo a certifikovalo 95% výrobků dostupných v katalogu. Certifikace zahrnuje jednak kotouče odpovídající originálu, stejně jako řadu výkonných a sportovních kotoučů, jako je například řada drážkovaných kotoučů Brembo Max a nová řada vrtaných kotoučů Brembo Xtra. Podle Bremba je to důležitý krok vpřed pro celý automobilový průmysl a pro profesionály v tomto odvětví, protože vývoj nelze oddělit od péče o bezpečnost koncového uživatele.

Související články

Novinka u Stahlgruberu – rozšíření nabídky sportovních brzdových kotoučů BREMBO XTRA Line
Novinka u Stahlgruberu – rozšíření nabídky sportovních brzdových kotoučů BREMBO XTRA Line

Během ledna 2017 došlo u firmy Stahlgruber k významnému rozšíření nabídky brzdových komponentů BREMBO o další aplikace sportovních vrtaných kotoučů řady XTRA Line.

Brembo katalog – neustále se rozvíjející klasika
Brembo katalog – neustále se rozvíjející klasika

Nové vydání katalogu Brembo pro rok 2016 přichází ve svém klasickém multiproduktovém formátu, což umožňuje velmi snadnou a rychlou identifikaci náhradních dílů: brzdových kotoučů a destiček nebo bubnů a čelistí. Design byl kompletně přepracován a aktualizován v souladu s nejnovějšími produkty na trhu. Toto nové vydání katalogu Brembo nabízí téměř 3.000 pozic kotoučů a destiček […]

Brzdové kotouče Brembo XTRA
Brzdové kotouče Brembo XTRA

Pro novou řadu vrtaných kotoučů Xtra, Brembo navrhnulo a vytvořilo specifické vrtání na míru každému vozu. To kombinuje atraktivní vzhled, podtržený exkluzivním UV lakováním pro nejlepší ochranu proti korozi s vysokým výkonem a efektivním brzděním za každé situace. To vše za účelem podtržení a zvýraznění stylu všech řidičských nadšenců. Vlastnosti nových brzdových kotoučů Brembo XTRA: […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!