Scuderia Ferrari závodí s ložisky SKF již 70 let

3. dubna 2017, 13:24

Spolu s přípravou na zahájení další sezóny Formule 1 posiluje SKF svoje 70leté spojení se Scuderia Ferrari a dodává týmu ložiska a díly na míru.

Sezóna 2017 Formule 1 je téměř před námi a SKF je znovu přímo v jejím srdci a navazuje na své dlouhodobé spojení se Scuderia Ferrari. SKF dodá řadu specializovaných výrobků a poskytuje odbornost v konstrukci a prověřování tomuto italskému motoristickému gigantovi.

„Se Scuderia Ferrari trvale spolupracujeme již 70 let, říká Jean-Sylvain Migliore, manažer jednotky pro závodění SKF. „Naše díly nabízejí skutečné technické přednosti – od nízkého tření a kompaktnosti po vyšší tuhost a prodlouženou životnost.“

V rámci smlouvy bude SKF dodávat všechny výrobky na míru, které zapadají do podvozku, například ložiska pro uložení kol a kluzná ložiska. Současně bude dodávat širokou řadu výrobků pro motor a převodovku – včetně válcových a jehlových ložisek, kuličkových ložisek a kuličkových ložisek s kosoúhlým stykem a hybridních výrobků.

Ložiska SKF poskytují maximální výkon: speciální materiály – jako ocel pro vysoké rychlosti a vysoké teploty – a rovněž speciální povlaky a jiné komplexní vlastnosti přispívají ke splněních náročných standardů pro komponenty Formule 1.

Některé z materiálů včetně keramiky, speciálních ocelí, maziv a povlaků, stále procházejí vývojem v centru výzkumu a vývoje SKF. Navíc SKF poskytuje Scuderia Ferrari testovací zázemí pro zlepšení faktorů jako bezdemontážní diagnostika.

„Společnost SKF je spojená s Ferrari již od založení výrobního závodu v Maranellu. V průběhu let se společnost Ferrari těšila z plodů této spolupráce a těší se na společnou zářnou budoucnost, říká Maurizio Arrivabene, šéf týmu Scuderia Ferrari u Scuderia Ferrari.“

Související články

SKF je exklusivním dodavatelem horního uložení pro oblíbený vůz PSA
SKF je exklusivním dodavatelem horního uložení pro oblíbený vůz PSA

SKF je prvním hlavním aftermarketovým dodavatelem, který nabízí kompletní sadu horního uložení VKDA 35338 T pro vozy CITROEN C4 Picasso II a Peugeot 308 II.

Bilanční zpráva SKF za rok 2016
Bilanční zpráva SKF za rok 2016

Rok 2016 byl pro společnost SKF CZ, a.s. ve znamení růstu. Zejména díky významným projektům se SKF v České republice podařilo narůst o více než +4% v objemu prodejů, který přesahuje 1 mld. Kč. 

Udržitelnost kompresorů řeší setkání COP21 v Paříži
Udržitelnost kompresorů řeší setkání COP21 v Paříži

Rob Jenkinson, ředitel korporátního oddělení pro udržitelnost SKF, říká, že dohoda dosažená v Paříži musí nyní vést k legislativním krokům – zavádějící praktická opatření, která omezí budoucí nárůsty teploty na méně než 2 stupně C.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!