Infračervené LED diody pomůžou při průjezdu automatickými závorami

10. dubna 2017, 18:22

Společnost Osram Opto Semiconductors rozšiřuje svoji nabídku výkonných infračervených LED diod pro řešení v oblasti osvětlení o novou vlnovou délku (810nm). Ta bude přínosem pro kamerové systémy, jako jsou například ty používané ke čtení registračních značek vozidel (mýtné systémy, parkoviště, automatické bariéry). Nižší vlnová délka zaručuje zlepšení kontrastu obrazu a vyšší citlivost. Při stejném optickém výkonu tudíž mohou kamerové a monitorovací systémy, v porovnání s obvyklou vlnovou délkou 850nm, fungovat spolehlivěji na větší vzdálenosti.

S infračerveným zářičem SFH 4703AS společnost Osram Opto Semiconductors přidává ke své produktové řadě Oslon pro infračervené osvětlení vlnovou délku 810 nanometrů (nm). Tyto součástky jsou primárně využívány v kamerových systémech, které osvětlují sledovaný objekt infračerveným světlem ve snaze zajistit vždy vysokou kvalitu obrazu.

Větší kontrast obrazu pro snazší analýzu

Nově dostupná vlnová délka je obzvláště výhodná pro aplikace vyžadující dokonalejší kontrast obrazu. Pro dnes obvykle používané vlnové délky 850nm a 940nm je obtížné u některých barevných kombinací vytvořit vysoce kontrastní snímky. Skvělým příkladem jsou kamerové systémy podporující automatické rozpoznávání registračních značek vozidel u mýtných bran nebo vjezdů do parkovacích garáží. Infračervený zářič SFH 4703AS u těchto kamer zajišťuje snímky s větším kontrastem, takže je snazší registrační značky aut rozpoznat. V důsledku toho automatické závory fungují plynuleji a řidičům se zkracuje doba čekání. A z nového prvku těží také další kamerové aplikace, jako jsou dopravní monitorovací systémy a kamerové systémy (CCTV).

Větší dosah – stejný optický výkon

Nová vlnová délka také přispívá k tomu, že spektrální citlivost typických kamerových senzorů je v tomto rozsahu větší než u vlnové délky 850 a 940nm. Při použití zdroje světla se stejným optickým výkonem, systém s vlnovou délkou 810nm zajišťuje detekci na větší vzdálenost, než bylo dříve možné. Popřípadě tato skutečnost umožňuje konstruktérům snížit počet komponent, pokud chtějí dosáhnout stejného dosahu. Konstruktéři by však neměli zapomínat na fakt, že lidské oko vnímá infračervené světlo jako mléčně červenou záři, která je při 810nm silnější, než při 850nm.

Vyšší optický výkon – osvědčené pouzdro

Společnost Osram Opto Semiconductors dnes poskytuje zářiče o vlnové délce 810nm pro snímače duhovky v mobilních zařízeních. V případě SFH 4703AS, vývojáři spojili osvědčené pouzdro Oslon používané v osvětlovací technice s vysoce účinným čipem vyrobený technologií nanostack (vrstvení čipů). Při proudu 1 ampér zářič emituje optický výkon 1 watt. Vyzařovací úhel +/-45° zajišťuje široké osvětlení s výslednou zářivostí 630 miliwattů na jeden steradián (mW/sr) při proudu 1A. Rozměry produktu jsou 3,85 x 3,85mm a jeho výška je 2,29mm včetně čočky.

Díky této nové infračervené LED si konstruktéři nyní mohou vybrat vzájemně kompatibilní zářiče ve třech různých vlnových délkách. Lze je zkombinovat do jedné osvětlovací jednotky nebo použít ke konverzi stávajících systémů na jiný spektrální rozsah bez nutnosti měnit jejich vzájemné uspořádání.

Související články

Tuningové osvětlení automobilu Osram ve Stahlgrubru
Tuningové osvětlení automobilu Osram ve Stahlgrubru

Stahlgruber dlouhodobě spolupracuje se společností Osram. V nabídce má rozsáhlý sortiment, a to od standardních, halogenových a xenonové výbojky všech druhů a typů, LED žárovky, pracovní svítilny a další osvětlení. Nyní rozšiřuje o tuningového osvětlení Osram.

Nový design obalů autožárovek OSRAM
Nový design obalů autožárovek OSRAM

OSRAM přichází s novým konceptem obalů pro všechny autožárovky, výbojky, světla a doplňkové produkty pro automobily. Nové obaly mají moderní a atraktivní vzhled, orientovaný především na potřeby koncových zákazníků.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!