Mistr světa se značkou LIQUI MOLY

9. January 2013, 0:00

S mistrem světa Moto3 Sandro Cortesem zahajuje německý specialista na motorové oleje LIQUI MOLY své dosud největší sponzorování motocyklového sportu.

Když letos Cortese nastoupil ve výkonnější třídě Moto2, vyjímalo se na jeho motocyklu i overalu logo LIQUI MOLY. „Vysoce kvalitní seriál závodů, mezinárodní prostředí a špičkový jezdec – tuto příležitost si nechceme nechat ujít,“ řekl Peter Baumann, marketingový ředitel společnosti LIQUI MOLY.

Díky sponzorování závodů na dvou kolech se posiluje známost značky LIQUI MOLY. „Mnohým se při pomyšlení na LIQUI MOLY vybaví jen auta, při tom ale máme díky závodní řadě také samostatný produktový sortiment pro motocykly,“ vysvětlil Baumann. Tomuto segmentu trhu se chce společnost intenzivněji věnovat také mezinárodně. „Seriál Moto2 poskytuje k tomuto účelu optimální zázemí: napínavé závody po celém světě nám zajišťují velkou přítomnost médií a umožňují nám mimořádně kvalitní zákaznické akce přesně v oblasti, kterou chceme více podpořit.“ Sponzorování nám navíc umožňuje testovat vlastní motocyklové produkty v nejnáročnějších podmínkách.

Sandro Cortese (22) jezdil už v 8 letech závody ve třídě Pocket Bike. Poté co byla v roce 2012 třída 125 cm³ nahrazena třídou Moto3, podařilo se mu stát se v této třídě s převahou historicky prvním mistrem světa. V tomto roce přechází do třídy Moto2. Je to závodní třída prototypů, kde se tvrdě bojuje v rámci seriálu mistrovství světa silničních motocyklů (FIM). Jezdí se se čtyřtaktními čtyřválci o objemu 600 cm³ a výkonu přibližně 128 koní. Výhradně pro něj byl pokřtěn nový tým Intact GP, ve kterém nyní jezdí – je to novinka v historii seriálu závodů. „Je skvělé mít díky LIQUI MOLY na palubě nejen domovského sponzora, ale také skutečného příznivce,“ řekl Cortese.

Společnost LIQUI MOLY byla v loňském roce zvolena čtenáři několika německých motoristických časopisů jako nejoblíbenější značka olejů. „S naším nasazením pro Sandro Cortese si chceme vybudovat podobné postavení také v oblasti dvoukolových vozidel,“ uvedl Baumann.

Sezona mistrovství světa ve třídě Moto2 se zahajuje 7. dubna 2013 nočním Grand Prix v katarském Dauhá.

 

Zdroj: Tisková zpráva Liqui Moly

Comments

The comment must be longer than 5 characters!

Please akcept regulations!

There are no comments. Be the first!