Brzdové kotouče Brembo lakované metodou UV

2. června 2017, 12:30

Brembo použilo tento typ úpravy svých výrobků poprvé v září 2012. Zpočátku se tento typ kotoučů montoval jen do prémiových vozů. Po téměř sedmi letech firma Bembo nabízí více než 800 takových produktů, které pokryjí většinu evropského vozového parku.

Kotouče lakované metodou UV mají výhodu oproti klasickým, protože nejsou za účelem ochrany proti korozi potaženy vrstvou oleje, který by měl být před montáží odstraněn. Neodstranění povlaku může mít samozřejmě vliv na účinnost brzdového systému a bezpečnost. Zatínco lakované kotouče se nemusejí odmašťovat a lze je instalovat hned po vybalení z krabice.

Produkty lakované metodou UV poskytují další výhodu. Díky hliníkovým částečkám obsažených v povlaku UV fungují kotouče efektivněji a jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Nicméně hlavním důvodem, proč jsou kotouče ošetřené metodou UV častěji montovány, je jejich odolnost vůči korozi, vlhkosti a teplotě.

Související články

Homologace ECE-R90 celé nabídky brzdových kotoučů a bubnů Brembo
Homologace ECE-R90 celé nabídky brzdových kotoučů a bubnů Brembo

UNECE R90-02 – nový standard kvality pro brzdové kotouče a brzdové bubny určené pro trh s náhradními díly.

Brzdové kotouče Brembo XTRA
Brzdové kotouče Brembo XTRA

Pro novou řadu vrtaných kotoučů Xtra, Brembo navrhnulo a vytvořilo specifické vrtání na míru každému vozu. To kombinuje atraktivní vzhled, podtržený exkluzivním UV lakováním pro nejlepší ochranu proti korozi s vysokým výkonem a efektivním brzděním za každé situace. To vše za účelem podtržení a zvýraznění stylu všech řidičských nadšenců. Vlastnosti nových brzdových kotoučů Brembo XTRA: […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!