Valeo a Cisco přicházejí s chytrým parkováním

3. července 2017, 11:25

Společnosti Valeo a Cisco oznámily, že podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci na rozvoji strategických inovací v chytrých mobilních systémech. Cyber Valet Service, projekt plynoucí z jejich spolupráce byl odhalen na každoroční výstavě Viva Technology v Paříži.

Cyber Valet Services
Autonomní parkování vyvinuté ve spolupráci Valea a Cisco

Toto jedinečné řešení, které vyvinuli dva klíčoví spojenci na poli technologií, vybavuje auta technologií Valeo Park4U®. Je to systém, který umožňuje bezpečné a autonomní parkování, tzn. bez řidiče v autě na propojených parkovištích. A jak to funguje? Řidič si jednoduše vystoupí ze svého auta při vjezdu na parkoviště a aktivuje automatický parkovací systém pomocí svého smartphonu. Auto pak pokračuje svůj parkovací manévr. Pouze pár kliknutí stačí, aby řidič dal svému autu pokyn k vyparkování.

Auto se řídí samo díky kombinaci automatických parkovacích technologií Valeo Park4U® Auto, vestavěné telematiky a bezpečného virtuálního klíče ( Valeo InBlue®) s Cisco Parking Controller technologiemi. Ty vybavují auto Wi-Fi, video senzory a řešeními zakládajícími se na umělé inteligenci.

Senzory vozidla společně s informacemi poskytovanými vybavením instalovaným na parkovišti poskytují autu naprostý přehled o okolí po celou dobu parkovacího manévru.  Vozidlo dokáže projet komplexními parkovacími prostory v absolutní bezpečí, a to i ve vícepodlažních garážích. Zpracovává všechny potřebné informace pomocí integrované služby GPS a vlastních senzorů.

Společnost Indigo, přední světový poskytovatel parkovacích služeb a řešení individuální mobility, se stal prvním, kdo integruje novou službu. Ta se v současnosti zavedla v garážích Camille Desmoulins ve Francii. Partnerství s OPnGO spojující poplatky za parkování s bezbariérovou technologií rozpoznání poznávacích značek do Cyber Valet Services.

Projekt pro inovace Valeo / Cisco Cyber Valet Services podpoří zlepšení městské mobility tím, že otevře nové možnosti pro řidiče. Vedle prostoru uvolněného optimalizovaným parkováním budou vybavené parkoviště schopné poskytnout zákazníkům pohodlné nové služby. Těmi jsou například automatické mytí automobilů, údržba a nabíjení elektrických vozidel. U správců vozových parků bude tato služba zlepšovat využití parkoviště tím, že zkrátí čas potřebný k zaparkování a vyzvednutí vozidel.

Jacques Aschenbroich, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Valeo, uvedl: „Cílem skupiny Valeo je vyvinout technologie pro všechny, kteří si přejí mobilitu pohodlnější, bezpečnější a intuitivnější. Technologie Valeo Park4U®Auto je již integrována do více než 12 milionů vozidel po celém světě. Naše partnerství se společností Cisco je skvělou příležitostí, abychom ukázali, jak naše technologie dokážou přeměnit služby městské mobility udržitelným způsobem a k lepšímu. Chtěl bych poděkovat týmům ve společnosti Valeo a Cisco, které pracovaly na uskutečnění tohoto projektu. „

Robert Vassoyan, výkonný ředitel společnosti Cisco Francie, uvedl: „Díky inovativnímu projektu Cyber ​​Valet Services můžeme v současné době  bezpečně propojit miliony parkovacích míst. Jsme hrdí, že spojujeme naše odborné znalosti, technologická řešení a zdroje s Valeo. Společně poskytneme městům a jejich obyvatelům nové digitální služby. Partnerství s významnou francouzskou společností dokazuje naši touhu pracovat ve spolupráci s celým ekosystémem a naší schopností společně inovovat, když usilujeme o urychlení digitální proměny. „

Související články

Francouzské díly jen do francouzských vozů?
Francouzské díly jen do francouzských vozů?

Taková byla situace před více než 20 lety. Dnes automobilový průmysl funguje na základě globálního trhu a výrobci automobilů se při výběru dodavatelů řídí kvalitou a inovativností produktů. Např. Valeo je předním dodavatelem skupiny VW.

Valeo spouští Valeo.ai
Valeo spouští Valeo.ai

Valeo spouští v Paříži první globální výzkumné centrum umělé inteligence a deep learning určené pro automobilový průmysl. Valeo.ai posílí vedoucí pozici Valea v oblasti autonomního řízení spolu se silným spojením s vědeckou komunitou tak, aby se stalo lídrem v této oblasti a přispělo k probíhající změně modelů transportu a mobility.

Vyhledávač dílů VALEO pro mobily
Vyhledávač dílů VALEO pro mobily

Společnost VALEO ve spolupráci s vydavatelem katalogu TecDoc, připravila pro mechaniky praktickou vyhledávací aplikaci pro mobilní zařízení (telefony, tablety…).

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!