Společnost Tenneco představila nové možnosti využití zavěšení CVSA2/Kinetic®

13. července 2018, 9:48

Společnost Tenneco Inc, globální dodavatel automobilových dílů, oznámila, že její semi-aktivní systém tlumení CVSA2, který byl původně vyvinut pro sportovní vozy, byl upraven pro použití ve vozech SUV a off-roadech. Tenneco představilo nejnovější generaci této technologie v červnu během devátého ročníku International Munich Chassis Symposium.

Systém tlumení Monroe CVSA2

Systém tlumení CVSA2 pro SUV je uzpůsoben pro nové technologie Kinetic® H2 roll-control a Kinetic®X2 pitch-control, které byly navrženy tak, aby výrazně zlepšily výkon a Systém Tenneco Kinetic® H2 roll-control a Kinetic®X2 pitch-controlpohodlí ve vozech SUV a off-roadech. Použité technologie zamezují nepříjemnému naklánění a kolébání v zatáčkách, při zrychlení a brzdění. Kromě toho je systém propojen s novým hydraulickým systémem, který je propojený s nezávislými hydraulickými pružinami pro regulaci výšky a tuhosti. To přináší výhody, jako je zlepšená světlá výška při jízdě mimo vozovku, snazší nastupování pro cestující, reakci na změny zatížení, snížení čelní výšky a aerodynamického odporu při jízdě na dálnici.

„Náš inovativní systém zavěšení CVSA2 nabízí pro výrobce OEM mnoho výhod, včetně různorodosti a vysoce flexibilního rozsahu ladění, ale zároveň poskytuje vynikající ovladatelnost, stabilitu a jízdní komfort pro řidiče, „řekl Martin Hendricks, prezident Ride Performance, Tenneco. „Přizpůsobením tohoto řešení pro SUV a dalšími vylepšeními, jako jsou naše pokročilé Kinetic®roll and pitch-control technologie, můžeme nabídnout spotřebitelům nejlepší možnou vyváženost mezi výkonem a jízdním komfortem, protože usilujeme o dokonalou jízdu.“

Při přechodu na systém CVSA2/Kinetic®H2 roll-control, mohou řidiči SUV těžit z lepší stability v zatáčkách, lepší ovladatelnosti, omezení nepříjemného házení hlavou a zvýšeného pohodlí. Při jízdě v terénu systém řídí rozložení zatížení kol a umožňuje zvýšený zdvih kol, zlepšuje průchodnost terénem, stabilitu vozidla a trakci. Přechodem na systém Tenneca CVSA2/Kinetic® X2 pitch-control se dále zvyšuje výkon SUV. Zlepší se jízdní komfort, sníží se brzdná dráha a vůz má lepší stabilitu při akceleraci.

Vylepšené možnosti také pro BEV a sportovní vozy

Tenneco technologie CVSA2/Kinetic® H2 a X2 pro elektrické vozyVylepšené Tenneco technologie CVSA2/Kinetic® H2 a X2 jsou nyní k dispozici také pro sportovní automobily, kde přinášejí výhody jako je zlepšená trakce, lepší odezva řízení, lepší přenos výkonu na vozovku, vyvážení brzdného účinku a zlepšení aerodynamiky. Kromě toho je systém CVSA2/Kinetic® X2 výhodný také pro elektrické vozy na baterie, které jsou obzvláště citlivé na chování při prudké akceleraci a zpomalení, kvůli vysoké hmotnosti baterií. Tenneco systém CVSA2/Kinetic® nabízí zákazníkům OEM snížení hmotnosti, nízkou spotřebu energie a další četné výhody za konkurenceschopné náklady, ve srovnání s jinými systémy tlumení dostupnými na trhu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!