Společnost Schaeffler vezme na Automechanice 2018 návštěvníky do autoservisu zítřka

2. srpna 2018, 16:23

Společnost Schaeffler bude prezentovat svůj autoservis zítřka u příležitosti 25. výročí veletrhu Automechanika Frankfurt. Od 11. do 15. září 2018 se mohou návštěvníci mezinárodního veletrhu ponořit do vzrušujícího světa oprav vozidel.

Stánek Schaeffler na veletrhu Automechanika Frankfurt 2018

V souladu s digitální agendou, kterou společnost Schaeffler realizuje v programu pro budoucnost „Agenda 4 plus One“ sází divize Automotive Aftermarket na digitální exponáty a kombinuje je prostřednictvím systémů Mixed und Augmented Reality (smíšená a rozšířená realita) pro vytvoření budoucí každodenní reality v autoservisu s virtuálním přenosem znalostí.

Komplexní opravárenská řešení mohou být vysvětlována také interaktivně a přehledně. Na ploše stánku větší než 1.000 metrů čtverečních (pavilon Forum: patro 0, stánek: A01) vezme Schaeffler návštěvníky veletrhu Automechanika do autoservisu zítřka. Na veletrhu také odprezentuje inovace služeb a produktů svých značek LuK, INA a FAG. Společnost kromě toho demonstruje, jak se dokáže vypořádat se stále rostoucími požadavky na trhu s náhradními díly, a to nejen dnes, ale i v budoucnosti. Tento cíl chce společnost Schaeffler dosáhnout díky svému rozsáhlému portfoliu produktů v oblasti hnacího ústrojí, motoru a podvozku.

Stánek firmy Schaeffler na veletrhu Automechanika Frankfurt 2018

Pohled do budoucnosti pomocí systémů Mixed und Augmented Reality

Ve stánku společnosti Schaeffler se letos podíváte do budoucnosti. Vrcholem bude jistě pohled přes brýle pracující v platformě Mixed Reality: Techničtí odborníci budou přímo na stánku živě předvádět, jak lze provést výměnu dvouhmotového setrvačníku a rozvodového řetězu s interaktivní podporou v reálném čase. Tímto způsobem lze totiž sloučit každodenní práci v autoservisu s virtuálním přenosem znalostí.

Na stánku Schaeffler se mohou návštěvníci hlouběji ponořit do vzrušujícího světa oprav vozidel s využitím smíšené reality

“Chceme, aby návštěvníci našeho stánku byli nejen pozorovatelé. Měli by se stát součástí našeho světa produktů, a zažít ‘něco navíc’ na vlastní kůži. Není totiž bez důvodu, že naše heslo zní “Získejte více – staňte se součástí,“ vysvětluje pan MichaeL Söding, člen představenstva divize Automotive Aftermarket, společnosti Schaeffler AG.

V rámci prezentací se bude využívat také platforma Augmented Reality. Pomocí tabletů budou tyto technologie snadno a názorně ilustrovány. Když návštěvníci přidrží tablety před jedním ze tří exponátů pro platformu Augmented Reality (hnací ústrojí, motor a podvozek), zobrazí se na obrazovce virtuální informace pro inteligentní opravárenská řešeních a speciální přípravky od společnosti Schaeffler. Díky využití virtuální animace a interaktivních prvků je jednoduše a srozumitelně vysvětleno použití těchto speciálních přípravků.

Firma Schaeffler demonstruje své zkušenosti s pomocí virtuálních animací a interaktivních prvků

Pohled za fasádou budoucích technologií vozidel

Společnost Schaeffler kromě toho nabídne v rámci témat výstavy „Tomorrow‘s Service und Mobility“ (servis a mobilita zítřka) vzrušující pohledy na své “Skleněné auto Schaeffler”: Reálný model je prošpikován přibližně 40 produkty a technologiemi ze světa Schaeffler. K nim patří E-Clutch (elektrická spojka), elektromechanický stabilizátor kolébání vozidla, modul tepelného managementu a elektrická náprava.

Na ploše před pavilonem Festhalle jistě upoutá pozornost závodní vozidlo „Audi e-Tron FE04“, které se aktuálně používá v závodech Formule E. Toto čistě elektricky poháněné vozidlo v reálu prokazuje kompetenci společnosti Schaeffler testovanou za nejtvrdších závodních podmínek. Dalším poutavým exponátem na veletrhu je “Audi RS5 DTM showcar “ společnosti Schaeffler.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!