Firma Highway International se začlenila do struktury AVA Quality Cooling

9. srpna 2018, 11:53

Polský výrobce a distributor chladičů a dílů chlazení Highway International oznámil, že byly dokončeny vstupní rozhovory, a nyní se tak stává součástí koncernu AVA Quality Cooling. Sloučením chtějí firmy rozšířit svou působnost na nových trzích díky široké, společné nabídce produktů pro nákladní a osobní vozidla.

Firma Highway International se začlenila do struktury AVA Quality Cooling

Firma AVA je předním mezinárodním distributorem dílů chladzení a klimatizace. Provozuje 5 dceřiných společností v Dánsku, Anglii, Francii, Rakousku a Itálii. Centrála a centrální sklad společnosti AVA se nachází v Hilvarenbeeku v Nizozemsku, která slouží zákazníkům AVA Benelux a exportním klientů.

Firma Highway International, se sídlem v polském Krakově, je výrobcem a distributorem kvalitních chladičů a dílů tepelných systémů. Pro aftermarket nabízí produkty pod značkou Highway InternationaI a do prvovýroby dodává značkám Volvo, RVI, Iveco, Scania, Mercedes chladiče firmy TitanX.

„ Od začátku rozhovorů mezi firmou AVA a Highway International obě strany věděly a byly přesvědčené o velkém potenciálu této spolupráce. AVA na jedné straně s rozsáhlou sítí a dceřinými společnostmi v různých zemích, a na straně druhé společnost Highway International s nabídkou produktů, které pro firmu AVA znamenají otevřené dveře na trh nákladních vozidel. Díky své strategické pozici bude moci firma Highway International, která se v příštích měsících přejmenuje na AVA CEE (střední a východní Evropa), nabídnout v celém regionu kompletní sortiment AVA.”- řekl Bogdan Szymanowski, prezident společnosti Highway International Sp. z o.o. a budoucí výkonný ředitel AVA Group v Evropě.

Od počátku roku 2017 je společnost AVA součástí skupiny Enterex International Limited, která je jedním z největších světových výrobců chladičů a kondenzátorů pro aftermarket (IAM) i pro OEM, s roční výrobní kapacitou 5 milionů kusů. Sídlo společnosti Enterex se nachází na Tchaj-wanu a její továrny se nacházejí v Číně a Kambodži.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!