MEYLE-PD brzdové kotouče z jednoho kusu s kompletním povrstvením

16. srpna 2018, 10:48

MEYLE rozšířilo svoje portfolio brzdových kotoučů v kvalitě MEYLE-PD : Výrobce představuje 6 nových referencí. Charakteristický znak: MEYLE pro aplikace BMW sází na jedno komponentní brzdové kotouče. Na rozdíl od ostatních výrobců, kteří vyrábějí kotouče v kombinaci z hliníkového náboje a třecího kotouče z ocelolitiny jsou tyto kotouče vyrobeny z jednoho kusu ocelolitiny, což umožňuje kompletní povrstvení.

MEYLE-PD brzdové kotouče z jednoho kusu s kompletním povrstvením

Vysoce nauhličené, jedno komponentní brzdové kotouče odpovídají principům MEYLE-PD. Jejich materiálové vlastnosti zajišťují po dobu životnosti optimální a rovnoměrnou výkonnost: díky vysokému nauhličení (High-Carbon) je brzdový kotouč odolnější vůči vysokým teplotám, než standardní. Vyšší obsah uhlíku zajišťuje u  těchto kotoučů vyšší odolnost proti zvlnění, hlavně při vysokých teplotách, které vznikají při intenzívním brzdění a dosahují i několika set stupňů celsia. Řidič necítí i u tohoto nového designu těchto kotoučů při brzdění žádné nepříjemné vibrace

Všechny MEYLE-PD jsou zkoušeny a certifikovány v souladu s normou ECE R 90. Také re-designované brzdové kotouče pro vozy BMW musí projít tvrdým testováním jak v každodenním provozu, tak v extrémních podmínkách aniž by vykazovaly známky poškození či změny vlastností. Norma kvality ECE R 90 je od listopadu 2016 závazná pro brzdové kotouče u nově homologovaných vozidel. MEYLE bere svojí roli výrobce velice vážně a proto, i když to zatím není ze zákona povinné, zkouší a certifikuje již několik let brzdové kotouče v souladu s touto kvalitativní normou.

Aktuálně MEYLE nabízí 6 nových referencí těchto brzdových kotoučů. Rozšíření programu brzdových kotoučů je naplánováno na rok 2018 a následující rok: celkově bude tento sortiment celkem obsahovat 14 referencí. Které celosvětově pokryjí přes 5 miliónů vozů značky BMW.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!