Hengst přebírá DELBAG – specialistu v oblasti filtrace vzduchu

19. září 2018, 14:53

Firma Hengst Filtration uzavřela závaznou dohodu s FläktGroup o akvizici společnosti DELBAG. Obě strany se dohodly, že nezveřejní žádné finanční údaje smlouvy.

Hengst přebírá DELBAG - specialistu v oblasti filtrace vzduchu
Zleva: Jens Röttgering (majitel a předseda představenstva, Hengst SE), Manfred Sauer-Kunze (výkonný ředitel společnosti DELBAG) a Christopher Heine (generální ředitel Hengst SE).

Společnost byla založena v roce 1909 pod názvem „Deutsche Luftfilter-Baugesellschaft“. Je jednou z nejstarších firem specializujících se na filtraci vzduchu. Člen FläktGroup, DELBAG, má své sídlo v Herne (Vestfálsko) a zaměstnává téměř 150 zaměstnanců v Německu, Francii, České republice, Polsku a Rakousku. V roce 2017 společnost vytvořila tržby ve výši 30 milionů eur.

„Rozšíření o vysoce výkonné filtrační řešení firmy DELBAG je pro nás dalším logickým krokem v expanzi aktivit Hengst na trhu vzduchových filtrů. Jsme rádi, že díky této akvizici posílíme tržní pozici společnosti Hengst jako předního dodavatele filtračních řešení. S otevřenou náručí vítáme naše nové kolegy v rodině Hengst“ – vysvětluje Christopher Heine, generální ředitel společnosti Hengst SE.

„Jsme rádi, že se nám podařilo dosáhnout dohody s firmou Hengst, díky čemu se DELBAG připojí ke zkušené společnosti na trhu filtračních řešení, což nám umožní změnit strukturu našeho produktového portfolia s cílem zaměřit se na klíčové zákazníky v klíčových segmentech. Důležité je, že FläktGroup bude i nadále získávat DELBAG filtry – dodává Dr. Walter Rohregger, CEO FläktGroup.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!