Konference Tec Day o budoucnosti automobilového osvětlení

3. června 2019, 10:54

Za účasti předních výrobců osvětlení se 16. května 2019 konala již posedmé tradiční odborná konference OSRAM TecDay. Akce pod názvem „Inovativní vize v automobilovém průmyslu“ se uskutečnila v hlavním přednáškovém sále muzea Škoda Mladá Boleslav a opět se věnovala nejnovějším a především budoucím trendům v osvětlení.

Zástupci hlavních dodavatelů osvětlovacích systémů pro automobilový průmysl v České republice i širším regionu střední Evropy se podělili o své poznatky z výzkumu i praxe a ukázali, jakým směrem se tento obor bude vyvíjet. Jako evoluční ukázka vývoje osvětlení automobilů posloužily vůz z roku 1934 – Škoda Monte Carlo – vybavený halogenovými žárovkami, a nový model Škody Scala 2019 osazený celkem 60 nejmodernějšími LED čipy Oslon Black Flat a Advanced Power TOPLED.

Z pohledu účasti dosud nejúspěšnější konference TecDay nabídla prezentace na témata vnitřní a vnější LED osvětlení vozů, včetně tzv. LED retrofitů; IR a LASER technologie autonomního řízení včetně Matrix a monitorování řidiče; ukázku aktuálních možností zadních družených LED a OLED svítilen automobilů; přehled a porovnání ekonomického a praktického přínosu aktuálních ADB systémů, řešení adaptivního osvětlení pro jednostopá vozidla a další. Mezi přednášejícími nechyběli, kromě pořadatelské společnosti OSRAM Česká republika a hostitelská ŠKODA AUTO, také zástupci společností OSRAM-Continental, Hella, Varroc a ZKW.

Oficiální část konference byla doplněna společenským večerem na nádvoří nedalekého zámku Loučeň, včetně bohaté večeře, kouzelnického vystoupení a závěrečné ohňové show. Následující den si zájemci mohli prohlédnout Muzeum Škoda Auto Mladá Boleslav a také lisovnu a finální montáž přímo ve výrobním závodě Škoda Auto.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!