Schaeffler uvádí na trh náhradních dílů systémová řešení pro opravy motorů

28. November 2019, 9:58

Vůbec poprvé můžou automechanici využít opravná řešení pro motor napříč různými díly i systémy. Sady INA Engine KIT jsou sestaveny s důrazem i na ty nejmenší detaily a obsahují všechny související komponenty. Sada je připravena pro konkrétní vozidlo a motorizaci, šetří tak čas v procesu vyhledávání dílů a objednávání.

Sady INA Engine KIT

Opravy motoru jsou často složité a vyžadují od mechaniků komplexní znalosti. Nové sady INA Engine KIT společnosti Schaeffler jim výrazně usnadní práci. Nová řešení INA  obsahují všechny komponenty motoru, které mají být podle typu vozidla vyměněny, a to napříč různými subsystémy. Ať už jde o ventilové rozvody, pohon rozvodů, pohon přídavných agregátů nebo systém chlazení. Skutečná příčina závady je často ve zcela jiném subsystému. Navzdory rozdílné poloze v motoru jsou četné komponenty v přímém provozním spojení.

V závislosti na výrobci vozidla a modelu poskytují sady INA Engine KIT přesně správné doporučení pro výměnu a šetří zaměstnancům autoservisu časově náročné vyhledávání požadovaných náhradních dílů. Společnost Schaeffler zpočátku nabídne šest sad INA Engine KIT pro různá vozidla. Nabídka se bude rychle rozrůstat.

Například sada INA Engine KIT pro motory 1.3l JTD (Fiat) a 1.3l CDTI (Opel) se skládá z komponentů pro řetězový pohon rozvodů, pro ventilové rozvody a související příslušenství.

„V případě poškození rozvodového řetězu – například jeho přetržením nebo přeskočením – obvykle dojde také k poškození ventilového rozvodu. Z důvodu konstrukce vždy existuje riziko, že se mimo jiné zlomí nebo ohnou vahadla,“ vysvětluje Robert Felger ze společnosti Schaeffler. „Obecně proto doporučujeme vyměnit všechny komponenty, které jsou v přímém spojení, bez ohledu na to, ve kterém subsystému jsou. To poskytuje ochranu před skrytým následným poškozením a zajišťuje kvalitní a profesionální opravu.“

​​Odborníci společnosti Schaeffler nabízejí pod značkou INA ucelený sortiment produktů a opravárenská řešení pro opravu celého motoru. Kromě toho nabízejí také požadované speciální přípravky a podrobné pokyny k opravě, které naleznete také na online portálu REPXPERT. Pro registrované uživatele jsou zde k dispozici technické informace, montážní videa, technické brožury a další informace o celé škále produktů divize Schaeffler Automotive Aftermarket.

Comments

The comment must be longer than 5 characters!

Please akcept regulations!

There are no comments. Be the first!