Brembo věnuje 1.000.000 eur na boj s koronavirem

13. dubna 2020, 19:04

Firma Brembo darovala milion eur papežské nemocnici Jana XXIII, výzkumné nadaci nemocnice v Bergamu (FROM) a institutu Mario Negri.

Nemocnice Jana XXIII., nadace FROM a Institut Maria Negri spolupracují na základě výsledků dostupných klinických studií ve třech výzkumných směrech. Jejich úsilí by mohlo v krátké době vést k nalezení způsobu, jak úspěšně bojovat s virem, což významně sníží počet pacientů léčených v nemocnicích.

„Po prvním daru, který byl také zaměřen na podporu léčebných oddělení v nemocnici Bergamo, jsme se rozhodli soustředit naše úsilí na výzkum zaměřený na nalezení farmakologické terapie pro boj s Covid-19,“ řekl Alberto Bombassei, prezident společnosti Brembo.

„Vědecký výzkum je základem naší obchodní činnosti, a proto věříme, že tímto způsobem pomůžeme najít efektivní řešení této obtížné situace“.

„V této době je zásadní pochopení mechanismů viru v těle,“ vysvětluje prof. Giuseppe Remuzzi, ředitel Ústavu farmakologického výzkumu Mario Negri. „Jsme přesvědčeni, že i díky štědrosti Brembo povede naše úsilí k identifikaci příčin šíření viru v relativně krátké době, čímž se omezí počet infikovaných osob vyžadujících intenzivní terapii“.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!