ZF Aftermarket rozšiřuje nabídku tlumičů CDC

18. května 2020, 11:53

Systém tlumičů CDC s elektronicky řízenou tlumicí silou je jednou z nejčastěji používaných technologií elektronických podvozků u osobních automobilů. Celkem již na světě bylo vyrobeno přibližně 28 milionů kusů. ZF Aftermarket nyní rozšiřuje nabídku tlumičů CDC také pro aftermarket.

ZF Aftermarket tlumiče CDC

Rozšíření sortimentu o náhradní díly SACHS CDC se týká vozů střední a kompaktní třídy. Elektronicky řízené tlumiče mají oproti konvenčním tlumičům nepopiratelnou výhodu: díky nim mohou řidiči dynamicky vybírat a měnit různá nastavení jízdy podle svých preferencí.

Tlumiče SACHS CDC jsou elektronicky řízeny pomocí elektromagnetických ventilů, které regulují optimální tlumící sílu za zlomek milisekundy. To umožňuje řidiči využívat výjimečné pohodlí při jízdě bez ztráty stability dokonce při úhybného manévru nebo nouzového brzdění.

Od svého uvedení na trh v roce 1997 firma ZF vyrobila přibližně 28 milionů tlumičů CDC. Dříve se montovaly pouze do luxusních vozidel, nicméně nyní je stále častěji můžeme najít i u vozů střední třídy nebo u kompaktních automobilů. Dokonce i malé vozy, jako je například nové Volkswagen Polo, je mohou mít ve výbavě.

Je jasné, že se dříve či později můžete také v nezávislém autoservisu setkat s vozidlem vybaveným technologií CDC. Samotné tlumiče jsou velmi odolné, avšak v některých případech je nutné vyměnit opotřebované nebo poškozené součásti. Mezi další příčiny poškození tlumičů CDC patří opotřebení elektromagnetických ventilů, kabelů a konektorů nebo poškození způsobené hlodavci nebo korozí.

Tlumič SACHS CDC

ZF Aftermarket nabízí pro aftermarket řadu tlumičů SACHS CDC, mimo jiné pro tyto vozy:

  • Audi A4 (rok výroby 2007-2015)
  • Audi Q5 (rok výroby 2008-2016)
  • Audi Q7 (rok výroby 2006-2015)
  • Porsche Cayenne (roky 2002–2010 a 2010–2017)
  • Volkswagen Touareg (roky 2002-2010 a 2010-2018)

V roce 2020 se nabídka tlumičů CDC rozšíří o dalších 30 pozic. Elektronické tlumiče by se měly nahrazovat stejnými díly. Výměna za standardní tlumiče by vedla ke ztrátě homologace vozidla. Výměna tlumičů za originální díly i nadále zajistí bezpečnost a hodnotu vozidla.

Autodílny se nemusí obávat, že je výměna tlumičů CDC postaví před velké technické výzvy. Výměna je stejná jako u hydraulických tlumičů, avšak některé verze vyžadují další nastavení elektronickému systému.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!