FormulaUFI, značka materiálů filtrů UFI Filters

10. května 2021, 13:55

FormulaUFI je značka, která ztělesňuje veškeré odborné znalosti a schopnosti společnosti UFI Filters v oblasti filtrace a představuje také označení filtračních materiálů vyvíjených v Centrech pro inovace UFI po celém světě. Značka disponuje celou řadou materiálů různého složení, přičemž všechny vyrábí ve vlastních závodech.

Materiály FormulaUFI lze přizpůsobit dle konkrétních specifikací pro osobní automobily, vozidla do nejnáročnějších podmínek či užitková vozidla. Rozsah použití pak pokrývá veškeré potřeby filtrace – palivové, vzduchové, olejové, kabinové i hydraulické filtry. Některé z nich vám přibližujeme:

FormulaUFI.EXTREME

Jde o označení filtračních materiálů pro extrémní výkony i v těch nejnáročnějších podmínkách. Syntetický filtrační materiál je vyráběn procesem „meltblown“ a jeho účinnost je dána uspořádáním a průměrem vláken, která lze přizpůsobit potřebám pro konkrétní použití. FormulaUFI.EXTREME zaručuje účinnost filtrace paliva přesahující 99,5 % a je kompatibilní s bionaftou. Využití najde také v olejových filtrech, kde snižuje tlakové ztráty, i ve filtrech vzduchových, například u MULTITUBE pro Porsche, Great Walls a Maserati, kde zaručuje lepší filtraci v omezeném prostoru a delší životnost.

FormulaUFI.EXTREME

FormulaUFI.STRATIFLEX

Nejpřevratnější materiál vyvinutý společností UFI Filters je složen z vrstev různých materiálů, jako je celulóza, skleněná vlákna a hydrofobní textilie. V kombinaci s textilií „meltblown“ použitou v materiálu FormulaUFI.EXTREME představuje StratiFlex nejúčinnější médium k odlučování vody z nafty, které je použito například v UFI GEN2 Plus pro Alfa Romeo a Nissan. V oblasti filtrace oleje nabízí ty nejlepší vlastnosti a delší intervaly výměny. Lze jej využít i v kabinových filtrech, které představuje například řada UFI ARGENTIUM.

FormulaUFI.STRATIFLEX

FormulaUFI.MICRON

Tento filtrační materiál ze skleněných vláken, někdy v kombinaci s dalšími syntetickými vlákny, umožňuje filtraci těch nejjemnějších částic. Při použití v olejových filtrech, například v motoru Jaguar AJ133, nabízí optimální účinnost díky odlučování částeček vznikajících vzájemným třením součástí motoru. Nedochází k zanášení filtru, prodlužuje se servisní interval a redukují se tlakové ztráty v mazací soustavě. Lze jej použít i k filtraci plynů v klikové skříni, protože materiál je oleofobní, a tedy i odolný ke kyselému prostředí vytvářenému těmito plyny.

FormulaUFI.MICRON

FormulaUFI.WEB

Tento filtr tvoří síťovina zachycující nečistoty, například v automatických převodovkách ZF a v hybridním převodovém ústrojí (DHT) pro Geely. Ocelová síťovina je pevná a odolná, lze ji použít i k filtraci kapalin o vysoké teplotě. Zaručuje malé tlakové ztráty při vysokém průtoku, je tedy vhodná i pro ty nejnáročnější podmínky, například v motoristickém sportu.

FormulaUFI.WEB

FormulaUFI.H2O

Tento filtrační materiál velmi účinně odlučuje vodu díky základu z celulózových vláken a jeho kombinaci s vlákny skleněnými. Své skvělé vlastnosti prokazuje například v palivovém filtru vznětových motorů Ford F-Max Euro 6. Jeho filtrační účinnost umožňuje zachytit až 99,5 % částic o velikosti 4 mikrony. Pokud je použit společně s jinými materiály (StratiFlex), například s „meltblown“, zajišťuje maximální účinnost filtrace.

FormulaUFI.H2O

FormulaUFI.CELL

Základní filtrační materiál je inspirován přírodou. Je vyroben z celulózy a syntetických či skleněných vláken a najdeme jej například v olejovém filtru motorů MAN D15 nebo Weichai H2, H3 a H5. Nabízí vysoce účinnou filtraci nejen v olejových a palivových filtrech, ale i ve filtrech vzduchových, kde navíc najde uplatnění i jeho schopnost tlumení plamene.

FormulaUFI.CELL

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!