Johnson Controls zajišťuje čistší vzduch v interiérech automobilů

7. března 2016, 12:08

Společnost Johnson Controls, přední celosvětový výrobce systémů a komponent automobilových sedadel, přináší na trh třetí generaci polyuretanové pěny se sníženými emisemi. Podle specifikace pěna obsahuje až o 90 procent méně VOC (těkavých organických sloučenin) než před deseti lety. Společnost Johnson Controls také významně snížila množství materiálových nečistot a s tím souvisejících pachů v pěně.

Společnost Johnson Controls je v posledních 15 letech lídrem ve výzkumu, vývoji a výrobě pěny s nízkými emisemi pro vozidlová sedadla. Nyní přichází na trh poslední produkt tohoto výzkumu.

„Naším cílem je nahrazení dnešních materiálů materiály s nízkými emisemi vhodnými pro sériovou výrobu, aniž by se změnily jedinečné vlastnosti polyuretanových pěn, jako je trvanlivost a tuhost,“ uvedl Ingo Fleischer, group vice president a general manager product group foam společnosti Johnson Controls Automotive Seating. „V konečném důsledku inovace, jako je naše nejnovější pěna s nízkými emisemi, vedou k čistšímu a zdravějšímu vzduchu v interiéru vozidla.”

„Trvale a systematicky zkoumáme a testujeme všechna nová materiálová řešení a technologie na trhu v úzké spolupráci s naším dodavatelem materiálů. Na základě výsledků upravujeme výrobní proces k maximalizaci potenciálu nového materiálu ke snížení emisí,“ dodal Fleischer. „Pěna hraje u sedadel doplňkovou roli s ohledem na pohodlí a poskytuje výstelku sedadla a upevňuje jeho tvar. Na základě průměrného objemu pěny 0,25 m3 v sedadle automobilu tento optimalizovaný design podporuje naše snahy přispět k čistšímu a zdravějšímu prostředí interiérů.“

V čele výzkumu vývoje pěny s nízkými emisemi je Technické centrum společnosti Johnson Controls ve francouzském Štrasburku. Ve spolupráci s výzkumnými a vývojovými středisky Johnson Controls v Plymouth v americkém státě Michigan a čínské Šanghaji vytváří štrasburský tým řešení pro globální trh, která výrazně překonávají přísné emisní požadavky globálních OEM. Výroba nejnovější pěny s nízkými emisemi probíhá v závodech společnosti v Evropě a Číně. Třetí výrobní lokalita v USA se plánuje.

„V průběhu let jsme byli schopni zdokonalit nejen pěnový materiál, ale i výrobní procesy, zkušební metody a naše celkové zkušenosti,“ uvedl Fleischer.

Kromě devadesátiprocentního snížení těkavých organických sloučenin společnost Johnson Controls úspěšně snížila nečistoty, které jsou příčinou pachů, a obsah aldehydů na absolutní minimum.

Související články

Johnson Controls přináší komfort a luxus novému Volvu S90
Johnson Controls přináší komfort a luxus novému Volvu S90

Modelem Volvo S90, který přijde na trh letos v létě, ohlašuje výrobce prémiových automobilů novou éru designu, inovací a švédského luxusu. Nový sedan kombinuje hezké přírodní materiály se sofistikovanými intuitivními technologiemi, které se zaměřují na řidiče a design interiéru. Společnost Volvo spolupracovala s Johnson Controls na sedadlech pro toto vozidlo. Na sedadla jsou použity vysoce […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!