Liqui Moly uzavírá rok výrobním rekordem

3. ledna 2022, 10:58

Společnost LIQUI MOLY vyrobila v roce 2021 nejvíce výrobků ve své historii. Německý specialista na oleje a aditiva vyrobil 105.000 tun maziv – o 27 procent více než v předchozím roce.

Liqui Moly

„Poprvé jsme překonali hranici 100.000 tun,“ říká jednatel Ernst Prost. „Už tak dobrý výkon je vzhledem k nepříznivým rámcovým podmínkám ještě působivější.“

K těmto nepříznivým podmínkám patří nedostatek surovin, který nejen rozvířil cenovou strukturu, ale způsobil skutečné překážky ve výrobě a také narušil globální logistiku. To nejprve zkomplikovalo získávání surovin a poté přepravu hotových výrobků k zákazníkům. A to vše v kontextu stále většího počtu druhů olejů se stále náročnější výrobou, což jsou další faktory zvyšující složitost produkce.

V letošním roce se zvýšil objem výroby nejen olejů, ale i aditiv. Z výrobní linky sjelo celkem 16,3 milionu plechovek s přísadami do paliva, oleje a chladicí kapaliny, což je o 14 procent více než v roce 2020.

„Tento výsledek je zásluhou našeho skvělého týmu, který překonal překážky s velkým improvizačním talentem a flexibilitou,“ říká Ernst Prost. „A vyplatí se, že neustále investujeme do modernizace výroby a logistiky.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!