Nové ekologické zařízení pro servis klimatizací ACS 751 společnosti Bosch

20. září 2010, 0:00

Klimatizace se u většiny osobních a nákladních vozidel v současnosti prosadily jako standardní vybavení. Aby bylo možné zajistit trvalý provoz klimatizací a zamezit tak drahým opravám a zajistit také ochranu životního prostředí, musí se klimatizace pravidelně udržovat.

Protože je všeobecně používané chladivo škodlivé životnímu prostředí, musí se servisní práce u klimatizací provádět s nejvyšší přesností. Pomocí vysoce přesné měřicí techniky a plně automatizovaného servisního postupu zaručují nové jednotky pro servis klimatizací ACS 751 společnosti Bosch ekologickou servisní práci při údržbě klimatizací osobních a nákladních vozidel. ACS 751 splňuje požadavky technicky nejnáročnějšího amerického standardu SAE J-2788 rozhodujícího v oblasti servisu klimatizací, čímž toto zařízení také získalo příslušnou certifikaci.

Přesná měřicí technika umožňuje profesionální servis klimatizací
Vysoká přesnost měření ACS 751 zajišťuje, aby byl systém klimatizace při opětném plnění naplněn přesným množstvím chladiva i nového oleje udávaných výrobcem vozidla. Podle požadavků standardu SAE J-2788 dosahuje nové zařízení Bosch pro servis klimatizací při plnění přesnosti minimálně +/- 15 gramů. Přesné váhy, kterými je zařízení ACS 751 vybaveno, váží množství chladiva, UV-aditiva, použitého oleje a nového oleje. Také další komponenty zařízení obsahující chladivo jsou přídavně montovány na váze a tak je možné provádět měření hmotnosti s velmi vysokou přesností. Trvalé přesnosti měření ACS 751 přispívá také integrovaný filtr ve vedení, který zachytí i nejmenší částečky a zamezí tak poškození zařízení. Kromě toho chrání hermeticky uzavřené tzv. expertní lahve systém před vniknutím vody a zamezí tak vzniku koroze u komponentů vozidla.

Ochrana životního prostředí díky pravidelnému servisu klimatizací
Pravidelnou údržbou systému klimatizace v odborné dílně přispívají také řidiči k ochraně životního prostředí. Tak se například včas zjistí úniky v systému chlazení, protože jimi by se mohlo dostat do okolí životnímu prostředí škodlivé chladivo. Certifikace nového zařízení pro servis klimatizací Bosch podle amerického standardu SAE J-2788 kromě toho garantuje také odbornou a ekologickou manipulaci s chladivem.

Integrovaná separátní databanka pro požadované hodnoty osobních a nákladních vozidel
Pro plnění okruhu klimatizace jsou v zařízení uloženy oddělené databanky s plnicím množstvím pro osobní a nákladní vozidla podle údajů výrobce a také individuální uživatelská databanka. Pro účely dokumentace lze pohyby chladiva vyhodnocovat měsíčně nebo ročně a pomocí paměti USB tato data přenášet do dílenského PC.

Jednoduchá intuitivní obsluha, velký optický indikátor stavu
Pomocí servisních vstupů na obou stranách je dobře přístupná vnitřní část zařízení pro účely provádění údržby na zařízení. Kromě toho se nové zařízení pro servis klimatizací vyznačuje také dobrými manévrovacími schopnostmi a jednoduchou, intuitivní obsluhou. Robustní dílenský vozík s velkými kolečky a praktickou rukojetí lze v dílně snadno přemístit na požadované místo. Velký ovládací panel s přehlednou klávesnicí, barevný displej s úhlopříčkou 3,5 palce a integrovaná tiskárna mohou být při transportu překlopeny. Velký optický indikátor stavu je dobře rozpoznatelný i z velké vzdálenosti. Zařízení kromě toho informuje obsluhu také akusticky o stavu jednotlivých servisních kroků.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!