Nové tabletové PC Bosch jako univerzální diagnostická ovládací jednotka

20. září 2010, 0:00

Většina testovacích a diagnostických systémů Bosch pro autoservisy je v současnosti řízena softwarem pracujícím na bázi osobních počítačů (PC). Tyto systémy ať už z řady KTS, dílenské testery řady FSA, systémy emisní analýzy BEA nebo i jiné diagnostické systémy Bosch nabízejí navíc možnost využití rozsáhlé databanky zkušebních i požadovaných hodnot, návody pro hledání závad, zkušební návody, jakož i katalogy náhradních dílů.

Speciálně pro dílenské použití nabízí Bosch nyní nově robustní tabletové PC, které jako Diagnostic Control Unit (DCU 130) (diagnostická ovládací jednotka) řídí všechny zkušební a diagnostické moduly. Bosch představuje tuto novou diagnostickou ovládací jednotku poprvé na letošním veletrhu Automechanika ve Frankfurtu rovněž s novým zařízením KTS 800 Truck. Zde DCU 130 řídí modul z řady KTS a nabízí tak servisům užitkových vozidel kompletní mobilní řešení pro diagnostiku řídicích jednotek a rozsáhlé technické informace pro užitková vozidla, nákladní vozidla a autobusy.

Rádiové spojení Bluetooth mezi DCU 130 a diagnostickým systémem
Nová mobilní diagnostická ovládací jednotka je umístěna společně s 13,3 palce velkým dotekovým displejem v robustní skříni. Dva oddělené lithium-ionové akumulátory umožňují mobilní použití DCU 130 všude v dílně nebo také během zkušební jízdy. V každodenním použití v servisu může být DCU 130 napájena z jednoho akumulátoru, zatímco je druhý akumulátor nabíjen. V případě potřeby potom lze akumulátory bez přerušení práce vyměnit za běžícího provozu. Ve spojení s testovacím systémem Bosch se vytvoří rádiové spojení Bluetooth třídy 1, to umožňuje i za ztížených podmínek v autoservisu bezporuchový přenos dat na vzdálenost až 100 metrů. Kromě toho jsou také k dispozici veškeré kabelové přípojky běžné v oblasti PC. Jedna z přípojek USB je kromě toho umístěna v prohlubni skříně, aby zde bylo možné chráněně připojit tzv. hardwarový klíč nebo USB flashdisk. Praktickým detailem je také ve skříni integrovaná kamera, pomocí které lze dokumentovat například poškození laku na vozidle nebo vyfotografovat potřebné náhradní díly. DCU 130 má krytí odpovídající IP 54, a proto bez problémů zvládá nárazy a otřesy. Díky integrované rukojeti na zadní straně přístroje se s přístrojem velmi snadno manipuluje.
 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!