Levný alarm s jednoduchou montáží DM Radix Diy

25. října 2010, 0:00

Ochrana auta alarmem je dnes samozřejmá věc. Pokud chcete vozidlo zabezpečit alarmem není to vždy levná záležitost, ani jednoduchá, co se montáže týká. To vše může vyřešit alarm DM Radix Diy.

I přes svou absolutní jednoduchost poskytuje alarm kvalitní ochranu vozidla, která spočívá ve dvou-úrovňovém otřesovém snímači a proudovém snímači. Otřesový snímač je s nastavitelnou citlivostí. Proudový snímač se aktivuje zapojením alarmu na napětí. Na základě různých odchylek dokáže alarm identifikovat narušení hlídaného vozidla a spuštění poplachu (téměř každá činnost ve vozidle vyvolává změny napětí, které alarm dokáže identifikovat – otevření dveří, nastartování apod.).

Celá instalace spočívá v zapojení alarmu na napájení (+12 Volt, kostra) a v uchycení celku k vozidlu. Požadujete-li pouze základní varovný systém, který vás upozorní na narušení Vašeho vozidla, nic jednoduššího nenajdete. Montáž přitom zvládne každý průměrně zdatný motorista v průběhu pěti minut.

Součástí balení jsou rovněž 2 dálkové ovladače, kterými se aktivuje/deaktivuje alarm a nastavují jeho funkce. Jednoduchost zapojení však znamená, že alarm vozidlo pouze sleduje, nedisponuje blokovacím výstupem. To by také znamenalo mnohem náročnější montáž, kdy už je vhodné zapojit i přídavné funkce, jako výstup na centrální zamykání apod.

Více informací na elancar.cz.
 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!