SB LiMotive začíná vyrábět lithium-iontové články

11. listopadu 2010, 0:00

Společnost SB LiMotive oficiálně uvedla do provozu novou továrnu v Ulsanu, Korea. V ní se budou vyrábět lithium-iontové akumulátorové články pro hybridní a elektrická vozidla.

Franz Fehrenbach, jednatel společnosti Robert Bosch GmbH, při slavnostním otevření řekl: „tím, že jsme se odvážili pustit do vývoje a výroby lithium-iontových akumulátorových článků pro elektrická a hybridní vozidla saháme po příležitosti ovlivňovat budoucnost mobility.“ „Tento nový závod přispěje k úspěšné elektrifikaci vozidel,“ řekl Chi H. Choi, výkonný ředitel společnosti Samsung SDI, který dále řekl, že to byl právě Ulsan, kde se Samsung SDI „stal průkopníkem a představitelem trhu se spotřebitelskými bateriemi“. „Nyní,“ dodal, „bude i SB LiMotive vyrábět nejšpičkovější baterie do elektrických vozidel, tudíž se stane vedoucí společností na trhu.“

Výrobní závod se rozkládá na 34.000 metrech čtverečních
Po položení základního kamene v září 2009 byl ulsanský závod postaven za pouhých 9 měsíců a rozkládá se na 34.000 metrech čtverečních. Během následujících let by závod měl přinést na 1000 nových pracovních míst. Začne se výrobou bateriových článků pro zatím nesériové projekty. Výroba pro rozsáhlé sériové projekty začne příští rok. Do roku 2015 je plánováno, že společnost SB LiMotive pozvedne svoji roční produkční kapacitu na 4 gigawatt-hodiny – dostatečné množství pro cca 180.000 elektrických vozidel.

Díky své odbornosti v technice a výrobě si již tento společný podnik získal zákazníka, společnost BMW. Hned na začátku roku 2009 společnost BMW oznámila, že pro svá elektrická vozidla BMW řady Megacity Vehicle nakoupí akumulátorové články od SB LiMotive. Společnost SB LiMotive také dodává články pro řadu ActiveE. Společnost BMW začne příští rok vytvářet pro tato elektrická vozidla testovací vozový park.

Pevné místo ve všech třech hlavních světových ekonomických regionech
Společnost SB LiMotive byla založena v září 2008 jako společný podnik společností Bosch a Samsung SDI. Cílem této spolupráce je přizpůsobit technologii lithium-iontové baterie požadavkům pro automobily a tak prozkoumat trh s hybridními a elektrickými vozidly. Obě dvě firmy společně investují do roku 2013 do tohoto podniku 500 milionů dolarů. V současné době má společnost SB LiMotive své pevné místo ve třech hlavních světových ekonomikách: Asie, Evropa a Amerika. Společnost má své sídlo a oddělení vývoje a legalizace v korejském Giehungu a výrobní závod v Ulsanu. V německém Stuttgart-Feuerbachu jsou vyvíjeny akumulátorové systémy a vyráběny prototypy. V Německu má společnost SB LiMotive také globální tým pro prodej, marketing a také key account management. V roce 2009 získala společnost SB LiMotive americkou společnost Cobasys s jejími dvěma závody v městech Orion, stát Michigan a Springboro, stát Ohio. SB LiMotive zaměstnává po celém světě 700 lidí.

Společnost SB LiMotive Co. Ltd byla založena v září 2008 jako společný podnik společností Samsung SDI a Bosch. Ve svých pobočkách v Giheungu a Ulsanu (Korea), Stuttgartu (Německo), Orionu a Springboro (USA) zaměstnává 700 lidí. Společnost SB LiMotive se snaží vyvíjet a vyrábět lithium-iontové akumulátorové články pro běžné použití v hybridních a elektrických vozidlech.

Více informací na sblimotive.com.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!