Padělatele, Valeo trpět nebude!

15. listopadu 2010, 0:00

Bojem s větrnými mlýny se pomalu stává trvalé úsilí o vymýcení pirátských kopií výrobků. Ty mohou být za určitých okolností i velmi nebezpečné, nemluvě o nízké kvalitě a malé životnosti. V konečném důsledku se proto mohou pirátské výrobky opravdu velmi prodražit.

Na posledním veletrhu Automechanika ve Frankfurtu nad Mohanem odborníci ze společnosti Valeo opět objevili další napodobeniny svých výrobků. Konkrétně šlo o padělky stěračů. Není se tedy čemu divit, že se obrátili na příslušné orgány a němečtí celníci padělané výrobky zabavili. Identifikované potenciální padělky zahrnovaly několik kopií stěračů podobných Valeo Flat Blade. Tento inovativní produkt byl společností Valeo uveden na trh v roce 2003 a získal několik ocenění za inovaci a design. Podobně neblahé zkušenosti má tato společnost například i s padělky světlometů a světel.

Motoristé by si měli uvědomit, že používání padělaných výrobků může být nebezpečné. Padělky stěračů mohou představovat riziko neúčinného stírání, rychlé koroze a nebezpečné montáže, které ohrožují řidiče snížením viditelnosti a bezpečnosti. U světel a světlometů může mít řidič problémy s dobrou viditelností, což může skončit i dopravní nehodou. Problémy s prodejem kopií však mohou mít i distributoři a automechanici, a to z právního hlediska.

V souvislosti s narůstajícím počtem padělků, a tím i poškozováním dobrého jména společnosti z hlediska kvality výrobků a zneužíváním patentů začalo Valeo ještě více prosazovat svá práva po celém světě vůči komukoli, kdo porušil nebo kopíroval jeho technologii, ochranné známky nebo styl. To je velmi důležité, protože podle posledních odhadů je minimálně 5 až 10 % automobilových náhradních dílů pirátskými díly. Odhadované ztráty tak představují až 10 miliard eur, protože padělatelé nejen kopírují značky a loga, ale i patenty a technologie, které vyžadují velké investice do výzkumu a vývoje ze strany dodavatele do automobilového průmyslu. Jen v roce 2009 investovala společnost Valeo 6,3 % obratu do výzkumu a vývoje, aby mohla nabídnout na trh bezpečné a kvalitní díly, které jsou kontrolovány od prototypu až po výrobu.

Dopadem na evropské spotřebitele jsou tedy nejen jejich zvýšené náklady, neboť padělatelé jsou schopni dát na trh i potenciálně nebezpečné výrobky, ale dochází také k ohrožování pracovních míst a poškozování image dodavatelů a jejich distributorů. Proto je Valeo odhodláno bránit tyto investice proti padělatelům všemi odpovídajícími opatřeními. 
 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!