Delphi vystavuje bezpečnou a výhodnou nabíjecí technologii pro elektrická vozidla

10. prosince 2010, 0:00

Delphi Automotive vystavuje svoji novou nabíjecí technologii Charge Port Coupler. Společnost oznámila tento výrobek v USA v dubnu, a nyní má evropskou verzi ve vývoji ve svém Customer Technical Center Wuppertal, v Německu.

“Od přenosné, snadno použitelné soupravy Charge Coupler Cordset se očekává umožnění bezpečného nabíjení baterií elektromobilů. Jeden konec se připojí na vstup nabíječky na boční přípojku vozidla, druhý se připojí do standardní stěnové zásuvky,” říkal Edmund Erich, koordinátor vývoje Evropských elektrických vozidel, Delphi Packard Electrical/Electronic Architecture. “Očekáváme, že tento systém je jedním z nejbezpečnějších, inovativních nabíjecích řešení, pro rychle rostoucí trh s e-mobilitou, umožní spotřebitelům připojit se do stávající elektrické infrastruktury”.

Podle Ericha, Delphiho Charge Port Coupler Cordset je ideální pro trh s užitkovými vozidly, zejména pro městskou přepravu, jako jsou služby servisních vozidel, autobusy a dodávkové automobily, které byli mezi prvními vozidly při přechodu na elektrický pohon.
“Tento kompaktní, přenosný Charge Coupler Cordset bude zaměřen na všechny elektrická vozidla a výrobce plug-in hybrid elektrických vozidel, dává jim možnost provedení nabíjecího systému v zavazadlovém prostoru vozidla,” řekl.

Delphi vyvinul tento produkt ve spojení s ClipperCreek, Inc., která vyvíjí nabíjecí stanice a technologii EV. Tyto dvě společnosti se dohodli na spolupráci při vývoji, výrobě a prodeji nabíjecích systémů.

V Německu Delphi spolupracuje s Bochumskou Univerzitou aplikovaných věd na vývoji dvoumístného městského elektrického vozidla, známého jako “BOmobil” projekt. Projekt nabízí pro Delphi možnost vývoje, od počáteční fáze návrhu vozu, řešení elektrické/elektronické architektury, řešení nejpokročilejších komponentů a prvků komfortní výbavy vozidla. To byl jediný projekt z 54 návrhů, který bude financován Německou vládou bez jakýchkoliv změn.

Delphi zahájil práce na základech moderní hybridní technologie před více než 20 lety. Výrobci hybridních vozidel a elektromobilů stále častěji vybírají Delphi pro spolupráci ve vývoji svých ekologických vozidel.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!