Dvouhmotová řemenice – nová nebo repasovaná?

13. prosince 2010, 0:00

Jedním z citlivých dílů, které jsou montovány do většiny moderních motorů, je řemenice klikového hřídele s tlumičem vibrací. Toto nové řešení se ukázalo být náchylné k poškození.

Příznaky poškození jsou nepříjemný hluk a vibrace při chodu motoru. Mohou se však objevit i případy, že se řemenice za jízdy náhle zastaví a při větší smůle může poškodit chladič nebo dokonce i rozvod motoru. Výměna řemenice je velmi drahá, cena dosahuje až několika tisíc korun podle výrobce a značky auta. Nabízené řemenice v aftermarketu nejsou snadno dostupné, zejména do nových nebo neobvyklých modelů aut. V tomto případě je zdaleka nejlepší způsob repase řemenice.

Firma TEDGUM nyní právě takové řešení nabízí. Technologie používaná ve firmě TEDGUM umožňuje opravu starých řemenic všech značek osobních a nákladních automobilů včetně takových, které nejsou v náhradě na trhu k dispozici. Guma je v průběhu regenerace kompletně nahrazena novou gumou té nejvyšší kvality a díky svým fyzikálním vlastnostem slouží jako vynikající materiál tlumící vibrace. Následná kvalitně provedená vulkanizace zabrání opětovnému poškození řemenice.

Více na tedgum.pl.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 14. prosince 2010, 0:00 0 0

Zajímalo by mě jak bude probíhal repas řemenice, kdy většina zákazníků přijede s autem do servisu, až má totálně poškozenou řemenici, tedy i litinové nebo ocelové části, takový díl mě nikdo oproti repasované řemenici zpět nevezme a ani neuzná. čau Ross
- Ross

Odpověď

Anonym, 9. ledna 2011, 0:00 0 0

Prosím o informáciu kde sa dá taká remenica zrepasovať.
- mirecbx

Odpověď

Anonym, 4. listopadu 2012, 0:00 0 0

dobry den chcel by som repasovat remenicu motora z auta landr rover s motorom alfa romeo 2,5 diesel rok vyroby 1989

prosil by som informaciiu kde by som mohol dat repasovat remenicu na meilovu adresu cepanek3@azet.sk
- pista

Odpověď

Martin, 3. září 2018, 22:10 0 0

Dobrý den,
kolik by stála repase řemenice 037 105 243 A.

Odpověď

Redakce, 4. září 2018, 8:56 0 0

Repase řemenic prování firma TedGum. Informace získáte přímo tam. Kontakt na firmu - https://tedgum.pl/cz/kontakt.html.

Odpověď