Podpis dohody o spolupráci mezi společnostmi Valeo a Ibeo

23. prosince 2010, 0:00

Společnost Valeo dnes oznámila, že podepsala smlouvu o spolupráci, vývoji a licencích s Ibeo Automotive Systems GmbH v oblasti technologií laserových skenerů.

Tato smlouva dává společnosti Valeo exkluzivní přístup ke znalostem a know-how společnosti Ibeo a umožňuje vyvíjet laserové skenerové technologie Ibeo pro aplikace s vysokým počtem instalací. Tato technologie doplňuje vlastní řady radarů Valeo a systémy ultrazvukových i infračervených senzorů.

S laserovými skenery bude společnost Valeo jako vedoucí firma na trhu řízení asistenčních systémů schopna podporovat inovační aktivní bezpečnostní prvky v této oblasti.

Ibeo jako specialista v oblasti laserových skenerů dodává řadě automobilek plody svého vývoje již více než 10 let. Dodává také senzory pro řadu výzkumných projektů, včetně DARPA (agentura pro výzkumné projekty ministerstva obrany USA) a projektů Urban Challenge, tedy vozidla pro městský provoz bez řidiče.

Valeo a Ibeo budou spolupracovat při definování, specifikování a vyvíjení produktů využívajících technologie laserového skeneru. Valeo bude také zajišťovat prodej v rámci aplikací u sériově vyráběných automobilů. Tyto inteligentní systémy řízení přispějí ke zvýšení bezpečnosti, ke snižování spotřeby a zvyšování jízdního komfortu.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!