MANN+HUMMEL: Přesnost signálů se zkouší již v průběhu sériové výroby

10. ledna 2011, 0:00

Společnost MANN+HUMMEL vychází vstříc stoupajícím požadavkům výrobců automobilů na vyšší kvalitu signálu měřiče hmotnosti vzduchu rozšiřováním dodatečných zkoušek. Z důvodu přísných norem, týkajících se emisí výfukových plynů, a nižší spotřeby pohonných látek, má kvalita signálu stále větší význam.

Především u naftových motorů slouží měřič hmotnosti vzduchu jako primární informační zdroj pro řídicí jednotku. Kvalita směsi do spalovacích motorů je proto přímo závislá na kvalitě signálu měřiče hmotnosti vzduchu.

Přesné signály
Referenční kontrolní zařízení, jehož prostřednictvím lze zaznamenat kvalitu signálu měřiče hmotnosti vzduchu, navrhla, zkonstruovala a uvedla do provozu společnost MANN+HUMMEL v Ludwigsburgu. Pracovníci vývoje jím měří přesnost signálu prototypových částí a zjišťují veličiny vlivu, které jsou významné pro signál měřiče hmotnosti vzduchu. Výsledkem je hlavní přenosová funkce (MTF), která převádí signál z aktuálního proudu hmotnosti vzduchu pro motorovou řídicí jednotku na napětí nebo frekvenci. Řídicí jednotka tuto informaci zpracuje a zabezpečí, aby vstřikovací trysky vstřikovaly přesně potřebné množství pohonných látek.

Další zkušebny pro sériové doprovodné měření jsou zatím ve třech pobočkách společnosti MANN+HUMMEL v Číně, Mexiku a Španělsku. Vývojový partner a sériový dodavatel mezinárodního automobilového průmyslu bude napříště zkoušet měřiče hmotnosti vzduchu pro užitkové automobily.

Více na mann-hummel.com/mhcz/

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!