Nová pobočka Inter Cars v Pardubicích

23. září 2015, 8:49

Scuderia Ferrari používá motorový olej vyrobený ze zemního plynu.

Stáj Scuderia Ferrari si v letošní sezóně již několikrát zajistila umístění na stupních vítězů díky vysoce výkonnému motorovému oleji Shell Helix Ultra s technologií Shell PurePlus. Tato technologie umožňuje výrobu základového oleje ze zemního plynu namísto z ropy.  Závodní formulace Shell Helix Ultra s dokonalejším čištěním a ochranou motoru vedoucí k vyšší účinnosti je jedním z faktorů, který přispívá k těmto úžasným výsledkům.

Guy Lovett, manažer divize Shell Formula One Technology, říká: "Motor SF15-T produkuje více než 600 koňských sil a turbodmychadlo, které se otáčí rychlostí až 2.000 otáček za sekundu, může pracovat až do 1.000°C. Nový olej se má vyrovnat s těmito podmínkami a zároveň má udržet požadovanou úroveň ochrany pro více než 4.000 km životnosti motoru (pro sezónu jsou povoleny pouze čtyři motory na jezdce). Při vysokých teplotách ve vysoce zatěžovaném prostředí F1 může správný motorový olej poskytnout pro stěžejní výhodu."

Technologie Shell PurePlus je revoluční proces GTL (Gas-to-Liquid Technology) vyvinutý na základě více než 40 let výzkumu, který převádí zemní plyn na průzračně čistý základový olej s prakticky nulovými nečistotami přítomnými v surové ropě. Základový olej je klíčovou součástí finálních produktů. Vyrábí se v závodě Pearl GTL v rámci partnerství mezi Shell a Qatar Petroleum v Kataru, což je v současnosti největší světový zdroj produktů GTL. Díky propojení těžby zemního plynu, výroby finálních produktů a logistiky olejů a maziv Shell je běžný silniční motorový olej Shell Helix Ultra s technologií Shell PurePlus dostupný motoristům v zemích po celém světě. Nyní, po letech intenzivního testování, je k dispozici nový Shell Helix Ultra se závodní formulací pro použití v novém motoru V6 Ferrari na trati F1.

Dave Salters, vedoucí vývoje motorů u Scuderia Ferrari, říká: "Byl to úspěšný program vývoje oleje pro vozy F1 na bázi technologie Shell PurePlus, která umožnila významný pokrok v účinnost motoru při zachování nutné ochrany motoru formule 1 v tomto vysoce zátěžovém prostředí. S vývojovým týmem Shell velmi intenzivně spolupracujeme na vývoji a zavádění nových technologií v oblasti olejů a pohonných hmot s cílem zlepšit účinnost a spotřebu paliva pohonné jednotky. Stávající technické předpisy a struktura motoru nahrávají tomuto způsobu zvýšení účinnosti, který byl na základě této pokročilé technologie vyvinut."

Kombinace čistého základového oleje vyráběného ze zemního plynu s výběrem vysoce výkonných aditiv vyústila v závodní formulaci motorového oleje nejvyšší kvality, který pro tým Scuderia Ferrari vyrábí Shell. Čistí a maže motor, což pomáhá minimalizovat třecí ztráty a zajišťuje, že se maximální množství energie z paliva dostane při závodě ke kolům závodního vozu. To také pomáhá dosáhnout lepšího využití paliva, které se s omezením pohonných hmot (100 kg za závod) vynuceným technickými předpisy, stalo ještě důležitějším faktorem.

Mark Wakem, vedoucí vývoje motorového oleje F1 pro Shell, říká: "Shell Helix Ultra pro Scuderia Ferrari je navržen a vyvinut s cílem zlepšit výkon a účinnost motoru snížením vnitřních ztrát. Všude tam, kde mazivo chrání a udržuje povrchy od sebe, se snižuje tření, a tím více energie z paliva zbývá pro její přenos na kola."

Tento olej pomáhá týmu Scuderia Ferrari získat maximum ze svých závodních motorů. Je to také jediný motorový olej, který Ferrari doporučuje pro všechny své silniční vozy. Shell Helix Ultra s technologií Shell PurePlus je dostupný motoristům v zemích po celém světě. Tento plně syntetický motorový olej vyrobený ze zemního plynu poskytuje vyšší úroveň čištění a ochrany než kdykoliv předtím.

TECHNICKÉ PARTNERSTVÍ SHELL A FERRARI

  • Partnerství společnosti Shell s Ferrari se datuje do třicátých let dvacátého století a týká se jak silničních automobilů, tak vozů F1 na závodní dráze.
  • 50 vědců společnosti Shell a řada dalších profesionálů investuje přibližně 21.000 hodin ročně do výzkumu a vývoje v rámci technického partnerství se Scuderia Ferrari.
  • S přispěním vozů F1 jako mobilní laboratoře vědci ze společnosti Shell úzce spolupracují s inženýry ze Scuderia Ferrari za účelem vyvinutí maziv na míru, které poskytují spolehlivost a ochranu pro turbem přeplňovaný motor SF15-T.

SHELL HELIX ULTRA PRO FORMULI 1

  • Shell navrhl na míru šitá maziva, která poskytují spolehlivost a ochranu pro jednu z nejsložitějších pohonných jednotek v závodní motoristické historii Ferrari – 1,6 litrový V6 turbem přeplňovaný motor SF15-T.
  • Shell Helix Ultra maže motory a zajišťuje pět funkcí nezbytných pro Scuderia Ferrari: bojuje proti opotřebení motoru, minimalizuje ztrátu výkonu, čistí motory, snižuje spotřebu paliva a ochlazuje motor. To vše umožňuje, aby se maximální množství energie z paliva během závodu dostalo ke kolům.
  • Motorový olej použitý v SF15-T využívá téměř stejnou formulaci (základových olejů a aditiv) jako motorový olej Shell Helix Ultra s technologií Shell PurePlus, který je dostupný motoristům na celém světě.

SHELL HELIX ULTRA S TECHNOLOGIÍ SHELL PUREPLUS

  • Shell Helix Ultra s technologií Shell PurePlus je nový špičkový motorový olej pro osobní automobily, který nabízí lepší ochranu před kaly, vynikající antikorozní ochranu a pomáhá tak zajistit delší životnost motoru.
  • Jedná se o první plně syntetický motorový olej vyrobený ze zemního plynu. Technologie Shell PurePlus umožňuje výrobu základové oleje ze zemního plynu namísto z ropy. Základový olej je hlavní složkou finálního výrobku. Ve srovnání s tradičními základovými oleji takto vyrobený základový olej má vynikající molekulární strukturu. Díky nízké odparnosti snižuje spotřebu oleje a zároveň snižuje náklady na údržbu. Přispívá k nižší spotřebě paliva, poskytuje motoru lepší čistotu a pomáhá prodloužit jeho životnost.
  • Základový olej se vyrábí ve výrobním závodě Pearl GTL v Ras Laffan, který je výsledkem partnerství mezi Katar Petroleum a Shell. Ten je dále dodáván do mísírny mazacích olejů, kde s využitím jiných pokročilých technologií aditiv vzniká konečný špičkový produkt Shell.
  • Na cestě k zákazníkovi jsou produkty Shell Helix Ultra s technologií Shell PurePlus podporovány globální logistickou strukturou zahrnující mj. 3 skladovací uzly

Související články

Velký narozeninový koncert Inter Cars Group
Velký narozeninový koncert Inter Cars Group

Vyvrcholením 15-tého veletrhu Targi Inter Cars u příležitosti 25-ti let firmy Inter Cars SA byl koncert na národním stadiónu, kterého se zúčastnilo 44.000 pozvaných zákazníků, dodavatelů a příznivců firmy Inter Cars. Večer uvádělo trio moderátorů: Radoslaw Grześkowiak, Iwona Pavlovic a Patricia Kazadi. Koncert začala polská legenda skupina Bajm. Následovala naše zpěvačka s polskými kořeny Ewa Farna. […]

Rekordní návštěvnost na 15. Veletrhu Inter Cars
Rekordní návštěvnost na 15. Veletrhu Inter Cars

15. veletrh Targi Inter Cars u příležitosti oslav 25 let polské firmy Inter Cars navštívil rekordní počet 100.000 návštěvníků. V roce 2014 byla účast "pouze" 40.000 návštěvníků. Veletrh se konal na národním stadiónu. 250 vystavovatelů na ploše 40.000 m2. Večerního koncertu se zúčastnilo 44.000 lidí. Během slavnostního večera bylo představeno i nové logo firmy Inter […]

Na 15. Veletrhu Inter Cars proběhla tisková konference o plánech na roky 2016-2020
Na 15. Veletrhu Inter Cars proběhla tisková konference o plánech na roky 2016-2020

První den 15.Veletrhu Inter Cars se konala tisková konference, na které vedení Inter Cars SA shrnulo dosavadní výsledky a představilo plány na nejbližších 5 let. Tématem konference byla „Strategie Inter Cars SA v letech 2016-2020”. Na začátku vedení představilo aktuální pozici firmy na trhu. Inter Cars SA je největším distributorem náhradních dílů v Polsku, zaujímá […]

Společnost Inter Cars otevírá dvě nové pobočky
Společnost Inter Cars otevírá dvě nové pobočky

Nakupujte v týdnu od 11.1. do 17.1.2016 aftermarketové karosářské díly se slevou až 50% + navíc něco z garážovky: Prodloužený trhák, čistič sání, klapek a EGR ve spreji. Podrobnosti, zajímavosti a další informace ke stažení ve formátu pdf ZDE

Brněnská pobočka Inter Cars na nové adrese
Brněnská pobočka Inter Cars na nové adrese

Od pondělí 4. 7. 2016 naleznete brněnskou pobočku Inter Cars na nové adrese. Pobočku nově naleznete v budově našeho regionálního skladu, na adrese Podolí 475, 664 03 Podolí u Brna. Kontakty a otvírací doba zůstávají stejné: Telefony: PKW: 724 564 001, 545 421 601 – 602 LKW: 724 564 004, 545 421 604, 601 353 915, […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!