Inter Cars slaví dvacetiny

27. září 2010, 0:00

Pravě v těchto dnech slaví společnost Inter Cars své dvacáté výročí. Nabízí se i tedy otázka určitého bilancovaní a hodnocení, čeho za tu dobu společnost dosáhla.

Historie společnosti Inter Cars se datuje od roku 1990, kdy zakladatelé firmy, pánové Krzysztof Oleksowicz, Andrzej Oliszewski a Piotr Oleksowicz, otevřeli ve Varšavě první prodejnu náhradních dílů o velikosti 300 m2, zaměřenou na automobily značek Mercedes, VW a Opel. V následujících letech docházelo k dalšímu růstu společnosti, zvětšovalo se množství nabízených náhradních dílů dovážených přímo od dodavatelů a byla otevřena druhá prodejna.

Společnost se také začala věnovat prodeji náhradních dílů na nákladní automobily, v souvislosti s tím bylo vytvořeno nové oddělení o velikosti 2 000 m2. Hned několik klíčových momentů se odehrálo v roce 1998, kdy byla zahájena činnost servisní sítě Q-SERVICE, která sdružuje nezávislé autoservisy pod patronátem Inter Cars. V témže roce se Inter Cars stává členem celoevropské organizace PROREP sdružující společnosti zabývající se distribucí motorových dílů a zprovozňuje on-line objednávání zboží prostřednictvím internetu. V následujícím roce se Inter Cars mění na akciovou společnost a začleňuje se do prestižního Mezinárodního sdružení distributorů náhradních dílů ATR International AG.

Přelom milénia zastihl Inter Cars v době pokračující prosperity a růstu. Na území Polska otevírá další pobočky a vstupuje do mezinárodní organizace APRA, která sdružuje společnosti zabývající se regenerací náhradních dílů. Přelomem bylo také zavedení vlastního elektronického katalogu náhradních dílů (jako první společnost v Polsku). Dále bylo otevřeno moderní logistické centrum o ploše 17 000 m2 v Czosnowě u Varšavy. Rovněž začíná expanze společnosti na východní trhy.

Rok 2000 byl i prvním, ve kterém začala společnost Inter Cars pořádat svůj vlastní veletrh. Odstartovala tak tradici, která trvá dodnes a letos se tak konal již jubilejní 10. ročník. Oblíbenost veletrhu mezi vystavovateli i návštěvníky neustále roste, pravidelně se zúčastňují nejvýznamnější producenti náhradních dílů pro automobily, motocykly, nákladní vozy, i výrobci servisního vybavení a nářadí.

Růst firmy je podpořen i dceřinými společnostmi, firmou Lauber (dříve Eltek), zaměřenou na repasi automobilových součástek, a společností Feber, která se zabývá výrobou návěsů pro hrubé substráty a sypké stavební materiály.

Současně firma Inter Cars otvírá první zahraniční pobočku, a to na Ukrajině. V roce 2004 společnost dále expanduje, otevřením
pobočky Inter Cars Česká republika zahajuje činnost i na našem území. Následují další země východní Evropy: Slovensko (2005),
Litva (2006), Maďarsko (2007), Chorvatsko (2007) a Rumunsko (2008). Ve stejném roce se stává i největším dodavatelem náhradních dílů v Polsku a své dominantní postavení si nadále upevňuje.

V roce 2007 společnost podepsala dohodu o sloučení s firmou JC Auto, lídrem v oblasti náhradních dílů pro asijské automobily. Nadále modernizuje logistická centra, v sortimentu má přes jeden milion náhradních dílů od více než 170 největších světových výrobců a pokračuje v budování celoevropské sítě nezávislých servisů Q-SERVICE a na území Polska i sítě Q-SERVICE Truck, zaměřené na nákladní vozy a Q-SERVICE Motor Sport, jenž se specializuje na tuning automobilů. V současnosti má Inter Cars 118 poboček v Polsku a dalších 52 po celé Evropě (Česká republika, Slovensko, Ukrajina, Litva, Maďarsko, Chorvatsko, Itálie, Belgie).

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!