Zimní pneu: Výhodně u APM Automotive

10. prosince 2010, 0:00

Na přelomu listopadu a prosince 2010 se asi všichni řidiči přesvědčili o důležitosti kvalitních zimních pneumatik. APM Automotive s.r.o. jako tradiční dodavatel autodílů a příslušenství má v sortimentu pneumatik pro letošní zimní sezonu hned několik velmi lákavých nabídek.

Vedle opravdu skvělých cen na některé typy špičkových pneumatik Continental ContiWinterContact jsou to samozřejmě osvědčené pneumatiky Barum Polaris (jejich nabídka je ale už poněkud omezená). Letošním mimořádným doplněním sortimentu je několik vybraných rozměrů pneumatik Vredestein Snowtrack za akční ceny.

VREDESTEIN Snowtrac2 je všestranná zimní pneumatika využívající siliku Nova 7°C, což jí dává vynikající zimní vlastnosti a perfektní přilnavost na mokré a kluzké vozovce. Tvrdá základní směs podkladní vrstvy navíc výrazně zlepšuje jízdní vlastnosti na suchém i mokrém povrchu vozovky. Klíčovou roli pro vedení pneumatiky na zasněžených či zledovatělých silnicích hrají unikátní ´zigzag´ lamely. VREDESTEIN je nizozemský výrobce pneumatik s dlouholetou tradicí známý svou spoluprací s designovým studiem Giugiaro a také sloganem „Designed To Protect You” („Navrženo pro Vaší ochranu”). Důkazem jejich kvality jsou přední příčky v testech německé ADAC, stejně jako skvělé hodnocení časopisu dTest.

CONTINENTAL ContiWinterContact2 je špičková pneumatika navržená pro extrémní brzdné manévry. K tomu přispívá vysoký počet záběrových bloků a bohatý lamelový systém dezénu, který je zárukou efektivního zařezávání se do sněhu a vyvážených adhezních vlastností v zimních podmínkách. Optimalizovaná pro elektronické bezpečnostní systémy ESC, které selektivně kontrolují brzdnou sílu působící na jedno kolo (zadní na vnitřní straně zatáčky) a tak stabilizují vozidlo.

BARUM Polaris2 je všestranná pneumatika s vynikajícími jízdními vlastnostmi za všech podmínek se skvělým poměrem kvality a ceny. Tato zimní pneumatika poskytuje dobrý záběr na sněhu, v břečce, na ledu i na mokré vozovce, když se její lamely zařezávají hluboko do sněhu a dezén poskytuje efektní odvod vody a břečky. Schválená je pro rychlosti do 240 km/h.

Proč zimní pneu?
Odborníci doporučují v zimě používat výhradně kvalitní zimní pneumatiky a to nejlépe podle zásady čtyř – na všech 4 kolech mít alespoň 4 měsíce v roce zimní pneu s hloubkou dezénu větší než 4 mm. Jen zimní pneumatiky totiž poskytnou potřebné bezpečí za zhoršených zimních podmínek. Nejsou zimními jen z hlediska hrubšího záběrového vzorku. Ten má jistě své velké opodstatnění při jízdě po sněhu, nicméně stejně důležité jako hrubý vzorek je i změněné složení směsi materiálu použitého na výrobu běhounu. Zimní pneumatiky obsahují více látky zvané silika, což je speciálně upravený oxid křemičitý, který pneumatice dodává lepší přilnavost zejména na mokrém povrchu za nízkých teplot.

Více na apm.cz.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!