APM: Nové oleje značky DIVINOL

4. ledna 2011, 0:00

Na konec roku 2010 připravila značka DIVINOL coby dodavatel vysoce kvalitních olejů a maziv hned několik atraktivních novinek.

Vedle dalšího oleje určeného především pro francouzské vozy DIVINOL SYNTHOLIGHT LeMans SAE 5W-30 (obj. č. DI-4970LM), který nově vyhovuje také požadavkům automobilky Renault, je to především inovovaná nabídka tzv. ATF olejů, tedy olejů do automatických převodovek. APM Automotive s.r.o. jako český distributor automobilových maziv značky DIVINOL tak dokáže čtyři různé ATF oleje nahradit pouze jediným speciálním produktem, který díky své nové receptuře splňuje všechny požadavky…

Značka DIVINOL měla dosud v nabídce celkem čtyři typy ATF olejů (DI-51990, DI-51970, DI-51900 a DI-52060). Výrobce, tedy tradiční německá firma Zeller&Gmelin, nyní tyto čtyři oleje nahradil jedním resp. dvěma oleji, které mají všechny důležité a požadované specifikace a kvalifikace stávajících olejů (u ATF olejů jsou to především normy Dexron II a Dexron III). ATF oleje se vyznačují především červenou barvou, proto je i nový olej zabarvený červeně. V některých případech, např. do stavebních strojů, se ale používají ATF kapaliny neutrální barvy, a proto DIVINOL nabízí také druhou bezbarvou variantu tohoto nového oleje.

DIVINOL ATF SPEZIAL R (obj. č. DI-51830) je červeně zabarvený olej, který se používá do automatických převodovek osobních a nákladních automobilů, autobusů a speciálních vozidel. Je možno jej použít i v hydrodynamických převodnících, hydraulických zařízeních a servořízeních podle pokynů výrobce. DIVINOL ATF III G (obj. č. DI-51820) je nezabarvený ATF olej se stejnými vlastnostmi a specifikacemi jako olej SPEZIAL R. Oba oleje jsou totiž naprosto stejné, liší se pouze barvou a navíc jsou navzájem mísitelné. Oba se vyznačují vynikající oxidační stabilitou, velmi dobrou ochranou proti opotřebení, širokým teplotním rozsahem použití a vynikající tekutost při nízkých teplotách, kladem je také dobrá snášenlivost s těsnicími materiály.

Zcela novým olejem, který splňuje nejnovější specifikace ATF Dexron VI (splňuje i normu Dexron II a Dexron III, ale je cenově dražší) je další zajímavá předvánoční novinka firmy Zeller a Gmelin, olej DIVINOL ATF PREMIUM VI, tedy červený universálně použitelný olej do automatických převodovek s prodlouženými intervaly výměny a vynikající odolností proti střihu.

V elektronickém vyhledávacím katalogu APM Cat – http://cat.apm.cz tyto oleje najdete v sekci Náplně/ oleje Divinol/ Převodové oleje – automatické převodovky ATF.

Více na apm.cz.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!