Zajímavost Shell: Při setkání na okruhu Spa radil Surtees Alonsovi, jak vyhrát Velkou cenu Belgie F1

25. srpna 2011, 0:00

Společnost Shell, hlavní partner nadcházející víkendové Velké ceny Belgie F1, pozval dva legendární piloty Scuderie Ferrari Fernanda Alonsa a Johna Surteese, aby se podělili o své zkušenosti s okruhem ve Spa-Francorchamps.

Oba se shodují v tom, že Spa je jedinečný okruh, na kterém si každý pilot přeje vyhrát. Johnu Surteesovi se to povedlo s Ferrari 312 F1-66 za hustého deště v roce 1966. Fernando Alonso na své vítězství ve Spa, známém svými zatáčkami Eau Rouge, Blanchimont nebo La Source, zatím čeká.

Fernando Alonso, nejmladší dvojnásobný mistr světa F1 a vítěz 27 Velkých cen, o Spa říká: „Jsou tady pomalé zatáčky, rychlé zatáčky, velká převýšení – myslím si, že Spa je v současnosti nejkomplexnějším okruhem." A John Surtees, ambasador značky Shell a jediný mistr světa na dvou i čtyřech kolech k tomu dodává: „Spa bylo vždy naprosto výjimečné!"

Vedle dlouhých rovinek, rychlých zatáček a vraceček je Spa proslulé i svým nevyzpytatelným počasím, které se může značně lišit v jednotlivých částech okruhu. Na jedné části může pršet a na druhé být sucho. „Odstartujete a nemůžete si být jistí tím, co vás vlastně čeká. Myslím, že právě to je charakter Spa, to je součást jeho odkazu a to je srdce našeho sportu," říká Surtees.

A přestože je mezi nimi generační rozdíl, v jedné věci se Alonso a Surtees shodnou – na tom zvláštním pocitu, když závodí ve Spa. „Zvítězit na tratích jako je Spa nebo Monaco je něco mimořádného. Všichni chceme vyhrát každý závod, ale na těchto okruzích do toho dáváme ještě něco navíc, protože cítíme, že je to jedinečný víkend," vysvětluje Alonso a Surtees ho doplňuje: „Když projíždíte všemi těmi zatáčkami ve Spa, cítíte jisté uspokojení. A když dojedete až do cíle, je to bonus."

Od roku 1952 slavily společnosti Scuderia Ferrari a Shell společně ve Spa celkem 12 triumfů. Jedna věc zůstává ale stále stejná – odhodlání týmu Shell zajistit, aby byly monoposty Ferrari v F1 ve všech obdobích na samém vrcholu!

Zdroj: shell.cz

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!