Ford Focus se stal Autem roku 2012 v České republice

25. ledna 2012, 0:00

Automobil Ford Focus získal titul Auto roku 2012 v České republice. Titul získal na základě vítězství v anketě Auto roku 2012 v ČR, ve které bylo nominováno 41 automobilových novinek.

Jan Laube, generální ředitel, Ford Motor Company, k tomu řekl: „Zisku titulu Auto roku 2012 v ČR pro náš vůz Ford Focus si velice ceníme, je to pro nás velmi příjemné překvapení. Prezentujeme nový Ford Focus jako moderní auto se silnou tradicí na českém trhu, které přináší mnoho nových technologií zajišťujících nejen vynikající jízdní vlastnosti, ale také vysoký komfort, praktičnost a bezpečnost pro naše zákazníky. Jsme rádi, že Focus zvolila motoristická veřejnost i odborná porota. To je pro mě rovněž potvrzení skutečnosti, že český zákazník už nevybírá auta podle nejnižší ceny – však se také Ford Focus v roce 2011 stal nejprodávanějším dováženým vozem v ČR“.

Vozy nominované do ankety byly rozděleny do pěti kategorií a svého vítěze má také každá z nich. V kategorii střední a vyšší střední třída, kam bylo nominováno 7 vozů, vyhrál automobil Audi A6, v kategorii sportovní vozy zvítězil vůz Porsche 911 Carrera (8 kandidátů). V kategorii nižší střední třída (9 adeptů) první místo náleží vozu Ford Focus, mezi městskými vozy (8 nominovaných) zvítězil automobil Škoda Citigo a v kategorii terénní a velkoprostorové vozy (9 soutěžících) první místo získal Range Rover Evoque.

O vítězích kategorií rozhodl v prvním kole volby součet hlasů veřejnosti a 31členné odborné poroty. Z nich pak ve druhém kole zvolila odborná porota Auto roku 2012 v ČR. Celkem se hlasování v anketě zúčastnilo 63.355 osob. Pro ně byly určeny ceny za více než 750.000 Kč – první cenou je poukázka v hodnotě 600.000 Kč na pořízení některého z automobilů nominovaných do ankety. Výsledky ankety byly vyhlášeny na galavečeru konaném 24. ledna v pražském TOP Hotelu.

Na vítězném voze Ford Focus porota ocenila zejména výborné jízdní vlastnosti, širokou nabídku karoserií a moderních motorů. Své sehrála i skutečnost, že vůz do své třídy přinesl mnoho vyspělých asistenčních systémů.

Součástí ankety je už tradičně dětská výtvarná soutěž. V ní měly děti do 10 let nakreslit obrázek na téma Moje nejoblíbenější auto a děti 11-15 let na téma Jak si představuju bezpečné auto. Do soutěže bylo zasláno 3.554 obrázků.

Anketu Auto roku 2012 v ČR vyhlásily jako jedinou oficiální anketu Svaz dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu ve spolupráci s generálním partnerem, společností Wüstenrot.

Sdružení automobilového průmyslu jako spoluvyhlašovatel ankety Auto roku 2012 v České republice vyhlásilo v souvislosti s touto anketou další ročník akce Dodavatel pro Auto roku 2012. Přihlásit se do ní mohli jeho členové vyrábějící díly nebo příslušenství pro automobily nominované do ankety. Ti výrobci, kteří dodávají své produkty pro Auto roku 2012 v ČR, budou moci používat označení Dodavatel pro Auto roku 2012 v ČR. Do této akce se přihlásilo 42 firem.

Českému autoprůmyslu se v loňském roce dařilo velice dobře. Znovu dokázal, že je jedním z klíčových odvětví pro naši republiku. Vždyť jeho souhrnné tržby přesahují 600 miliard korun ročně. Tvoří tak 20 % průmyslové výroby a 20 % exportu České republiky.

Vyrobili jsme historicky rekordní počet osobních automobilů – 1.200.000. Desetimiliónová Česká republika tak znovu usiluje o světové prvenství v počtu vyrobených aut na počet obyvatel.

Dařilo se i českým výrobcům autobusů, motocyklů nebo přívěsů. Například produkce autobusů se zvýšila o celou třetinu.
Naše republika je ale také velmocí ve výrobě automobilových dílů a příslušenství. Polovinu tržeb českého autoprůmyslu vytvářejí právě dodavatelé autoprůmyslu. Vyrábějí díly skoro na všechny světové značky aut. Z těchto dílů by se dal sestavit kompletní automobil.

Důkazem toho je například skutečnost, že české podniky dodávají díly na 95 % ze všech nominovaných automobilů, které pocházejí z různých zemí i světadílů. Pokud jde o vozy evropských značek, naše podniky dodávají na všechna nominovaná auta.

Generálním partnerem a spoluvyhlašovatelem ankety byla společnost Wüstenrot. Hlavním partnerem ankety byla značka AEZ, generálním partnerem galavečera společnost Wüstenrot, hlavními partnery galavečera společnosti ČEZ a Credium. Partnery ankety byly společnosti nebo značky Agados, Autotec-Autosalon, Barum Continental, Bazény Desjoyaux, Bose, Brano, Castrol, Eurooil, Garmin, Sherlog a Spieshecker.

Generálními mediálními partnery ankety byly deník Právo a internetový portál Sauto od Seznam.cz. Hlavním mediálním partnerem je Automobil revue. Mediálními partnery jsou 4×4 automagazín, Annonce, Annonce-Autohandl, Automakers, Autoroad.cz, Autoservis/Autobazar, Autosport & tuning, Autoweek.cz, Camping, cars & caravans, Caravan, Česmad Bohemia, Design & Home, Digitální foto, evo, Flóra, Flotila, Flying revue, For Golf, FotoVideo, Můj dům, Pěkné bydlení, Pneu revue, Podnikatel, Prosperita, Střelecká revue, Supermoto, Technický týdeník, Truck & Business, Trucker, Víno & Styl, Yacht, Yachting revue a Zdraví.

Zdroj sda-cia.cz

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!