Zvýšení výkupních cen olověných baterií v Kovohutích Příbram

24. listopadu 2009, 0:00

Firma Kovohutě Příbram nástupnická a.s. zvýšila výkupní ceny olověných baterií pro občany o rovných 25 %. Kovohutě odebírají také elektroodpad, autokatalyzátory, baterie, apod.

Automobilová (osobní) 30-70 Ah max., 350 x 200 mm, 100,- Kč 
Automobilová (nákladní) nad 70 Ah min., 350 x 200 mm, 200,- Kč 
Motocyklová, 10,- Kč

Ekologický servis výkupu olověných baterií na vrátnici poskytuje podnik již od ledna 1998 nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Kovohutě tak chtějí motivovat občany z Příbrami a okolí, aby v rámci úklidů a nejen nich, vyčistili své sklepy, garáže a sklady a dovezli staré autobaterie k řádnému ekologickému zpracování. Za dobu fungování této služby se na vrátnici firmy vykoupilo přes 3 tisíce tun tohoto odpadu, což představuje v přepočtu (15 kg/ks) asi 200 tisíc kusů baterií pro osobní automobily.

Ten, kdo by se chtěl dozvědět více, se může obrátit na bezplatnou informační linku 800 100 646.

Kovohutě Příbram jsou významným zaměstnavatelem regionu, zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu (zejména olověných autobaterií), výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků (pájky – včetně bezolovnatých, střelivo, plechy, atd.) a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina, rhodium) a odpadů elektrických a elektronických zařízení (elektroodpadu). Společnost také vykupuje a recykluje další odpady z autovraků – autokatalyzátory, kabely, cívky či plošné spoje. Podnik v rámci svých ekologických služeb má na své vrátnici také sběrné místo elektroodpadu a odebírá bateriesuché články (tužkové baterie, „buřty“, apod. – zinko-uhlíkové, alkalické, atd.) či polypropylen. V rámci „Projektu Školy“ se firma podílí na ekologické výchově dětí a mládeže ve sběru a třídění odpadů.

Více na www.kovopb.cz.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!