Zajímavost: Dobrodruh se vydal s Touaregem na novou rekordní

30. července 2012, 0:00

Rainer Zietlow vyrazil se svým týmem na novou rekordní jízdu. Dobrodruh chce překonat 23.000 kilometrů z australského Melbourne do ruského Petrohradu v Touaregu poháněném standardním motorem.

Zietlow plánuje projet trasu z nejjižnějšího velkoměsta s více než jedním milionem obyvatel do jeho nejsevernějšího protějšku za méně než tři týdny. Zietlow se vydal na svou cestu z Melbourne ve čtvrtek 26. července 2012 v Touaregu vyzbrojeném doplňkovou výbavou, jako je například výztužný rám pro případ převrácení nebo druhá palivová nádrž. Dobrodruh projede na zvolené trase téměř všemi klimatickými a vegetačními pásmy a bude muset snášet extrémní horko, přívalové deště, písečné bouře a rozdíly v nadmořské výšce. Tyto náročné podmínky budou také zkouškou kvality a odolnosti Touaregu, jehož hospodárnost bude hrát na této mimořádné výpravě hlavní roli. Rainer Zietlow je však na tento úkol velmi dobře připraven díky ekologickému třílitrovému motoru V6 TDI Clean Diesel (165 kW / 225 k ve verzi pro USA). V porovnání s ostatními vozidly této kategorie poháněnými zážehovými motory spotřebuje terénní Volkswagen o 30 procent méně paliva a vypouští až o 25 procent méně emisí CO2.

Ve stylu dřívějších vojenských kurýrů se Rainer Zietlow pokusí doručit dopis od primátora Melbourne nejvyššímu představiteli Petrohradu. Melbourne letos slaví 175. výročí od svého pojmenování a od roku 1989 je partnerským městem Petrohradu.

Díky modernímu systému GPS, který spolehlivě zaznamenává polohu týmu každých 30 minut, mohou všichni zájemci sledovat rekordní jízdu v reálném čase na internetové stránce www.touareg-russtralia.com.

Nadšený vyznavač jízdy v terénu již se svým týmem jeden rekord stanovil. V uplynulém roce nejrychleji projeli s vozem Volkswagen Touareg V6 TDI slavnou panamerickou dálnici z Aljašky do Tierra del Fuego: za pouhých 11 dní, 17 hodin a 22 minut.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!