Import VOLKSWAGEN Group mění jméno na Porsche Česká republika

1. srpna 2012, 0:00

Import VOLKSWAGEN Group s.r.o., dovozce automobilů značek Volkswagen, Audi a SEAT do České republiky, se od 1. srpna 2012 jmenuje Porsche Česká republika s.r.o.

„Změnou jména se i směrem k veřejnosti hlásíme k holdingu Porsche, do jehož struktury od 1. ledna 2012 patříme,“ říká Josef Roider, generální ředitel společnosti Porsche Česká republika.

V České republice je Porsche Holding znám díky své maloobchodní skupině Porsche Inter Auto, která představuje důležitou součást odbytové sítě koncernových značek Volkswagen, Audi, Škoda, Porsche a Bentley. Na postavení této společnosti se ani po změně vlastnické struktury importéra nic nemění. „Porsche Inter Auto je tak jako dosud členem sítě autorizovaných prodejců se stejným postavením jako ostatní prodejci importéra IVG, nově Porsche Česká republika,“ zdůrazňuje Josef Roider. Ve struktuře Porsche Holding Salzburg je importér Porsche Česká republika sesterskou společností Porsche Inter Auto.

Společnost Import VOLKSWAGEN Group byla do konce loňského roku vlastněná koncernem Volkswagen AG. Také její vlastník, Porsche Holding Salzburg, nejúspěšnější evropská obchodní skupina v oblasti automobilů, je od jara 2011 součástí koncernu Volkswagen AG. Celá transakce tedy proběhla v rámci tohoto koncernu.

IVG/Porsche Česká republika je největší importérskou skupinou do České republiky. Za první pololetí letošního roku převzali zákazníci od prodejců celkem 12.862 vozů značek Audi, SEAT, Volkswagen osobní vozy a Volkswagen Užitkové vozy, což znamená meziroční nárůst o 3,2%. Počet nově objednaných vozů vzrostl dokonce o celých 10% na 13.368 vozů.

Za více než dvacet let existence firma předala svým zákazníkům přes 338 tisíc nových automobilů značek Volkswagen osobní vozy, Volkswagen Užitkové vozy, Audi a SEAT, a také velké množství kvalitních ojetých vozů v rámci programu Das WeltAuto (dříve auto-plus). „Toto postavení chceme ještě výrazně posílit,“ říká Josef Roider. „Naším cílem je kromě udržení pozice č.1 mezi importéry a ve střednědobém horizontu také zvýšení tržního podílu značky Volkswagen osobní vozy na 10% a Volkswagen Užitkové vozy na 30%. Pokud jde o Audi, na naší ambici zůstat dlouhodobě lídrem prémiového segmentu se nic nemění. Zároveň jsme si předsevzali vrátit značku SEAT mezi Top Ten na trhu.“

Prodejní a servisní síť importérské skupiny Porsche Česká republika zahrnuje 106 servisních míst, 39 autorizovaných prodejců značky Volkswagen osobní vozy, 46 Volkswagen Užitkové vozy, 19 Audi, 22 SEAT a 40 v programu Das WeltAuto.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!