Unikátní produkt UNIQA SafeLine pro zabezpečení vozidla

24. dubna 2013, 22:44

Společnosti UNIQA pojišťovna a Cebia uvedly na trh unikátní produkt UNIQA SafeLine pro zabezpečení vozidla i jeho posádky spojený s autopojištěním. Toto pojištění nové generace chrání nejen automobil před odcizením, ale především život a zdraví lidí v něm. Řada zákazníků získá tyto služby k běžnému autopojištění zdarma a ještě výrazně ušetří na pojistném. UNIQA SafeLine navíc optimalizuje pojistné – čím méně zákazník najezdí kilometrů, tím je pojistné nižší.

„Vozidlo je vybaveno inteligentím crash senzorem, který v případě závažnější nehody přivolá okamžitě pomoc. Další bezpečnostní funkcí je nouzové tlačítko (B-Call) napojené na asistenční centrálu. Když se například řidiči udělá nevolno nebo se jinak ocitne v nouzi, zmačkne toto tlačítko. V obou případech se s ním ihned spojí operátor. Pokud řidič nereaguje, protoře je třeba v bezvědomí po havárii, je ihned na místo vyslána záchranná služba. V těchto sitacích o záchraně zdraví nebo života často rozhodují minuty,“ vysvětluje Ing. Zbyněk Veselý, obchodní ředitel UNIQA pojišťovny.  „UNIQA SafeLine navíc umí „číst“ trasy pojištěného vozidla a optimalizuje tak sazbu pojistného. Kilometry na dálnici se pak započítávají jen polovinou,“ vypočítává dále Zbyněk Veselý.

„UNIQA SafeLine nepřetržitě hlídá vozidlo a v případě jeho odcizení asistenční služba vozidlo ihned lokalizuje kdekoliv v Evropě. Letos jsme už zaznamenali dva úspěšné zásahy a ukradená auta se vrátila k majiteli za několik hodin. Produkt umíme doplnit i aktivním střežením nebo interaktivní elektronickou knihou jízd,“ komentuje hlavní funkce služby Ing. Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia. „Systém umí i zaznamenávat časový průběh nehody a stává se tak užitečným svědkem pro další šetření havárie. Tento nový typ autopojištění je pro zákazníky i finančně výhodný. Pořízení a provoz je po celou dobu pojištění pro velkou část zákazníků havarijního pojištění zcela zdarma,“ doplňuje Martin Pajer.

Produkt UNIQA SafeLine je nabízen ve třech variantách, přičemž v základní variantě je inteligentní ochrana vozidla i posádky již zahrnutá v ceně havarijního pojištění KASKO KOMFORT a KASKO SUPER od UNIQA. Telematická jednotka SafeLine je instalována zdarma a zapůjčena zákazníkovi na dobu platnosti pojistné smlouvy.

Na sjednání, instalaci a provozu UNIQA SafeLine se podílí řada firem. Především UNIQA pojišťovna, která optimalizuje kombinaci pojistných produktů se službami SafeLine a garantuje asistenční služby. Společnost Cebia zajišťuje produkt technicky – organizaci montáží, školení, dohled nad funkčností palubních jednotek, technickou podporu apod.

Tisková zpráva Cebia

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!