Sledovat internetový portál www.autanasbavi.cz se vyplatilo

, 12. března 2010, 0:00

Sdružení automobilového průmyslu (Sdružení AP) od konce roku 2008 provozuje internetový portál www.autanasbavi.cz. Jeho cílem je pomáhat mladým zájemcům o středoškolské studium technických oborů ve výběru školy či firmy automobilového průmyslu jako potenciálního zaměstnavatele.

Portál je unikátní díky průběžně aktualizované interaktivní mapě, jejímž prostřednictvím si zájemci velmi rychle a jednoduše vyberou obor i školu v regionu, kde lze daný obor studovat. Firmy – případní budoucí zaměstnavatelé – zde zase představují svou výrobu, zaměstnanecké výhody, dny otevřených dveří, možnosti exkurzí apod.



Uvedené internetové stránky jsou součástí stejnojmenné kampaně na podporu technického vzdělávání. Sdružení AP dlouhodobě projevuje svou společenskou odpovědnost v oblasti odborného vzdělávání a snaží se motivovat žáky ke studiu technických oborů.



Od 1. února do 12. března 2010 probíhala na www.autanasbavi.cz znalostní soutěž pro žáky základních škol – zájemců o středoškolské studium na technických oborech. Celkem 12 otázek bylo zaměřeno na historii i techniku automobilového oboru.

 

Pět úspěšných účastníků soutěže obdrželo hodnotné ceny, které věnovaly členské firmy Sdružení AP. Šťastným výhercem se stal žák základní školy Ladislav Nepevný z Brna. Hlavní cenu – značkový notebook Dell Latitude E6400 – mu u příležitosti zahájení výstavy Motosalon Brno 2010 předali Antonín Šípek, ředitel sekretariátu Sdružení AP a Hana Pitnerová, personální ředitelka společnosti HELLA Autotechnik Mohelnice.

„Podal jsem si přihlášku na střední automobilní školu v Brně, zajímají mě auta a motocykly“, řekl při rozhovoru vítěz soutěže. „Mým přáním je mít jednou svůj vlastní autoservis“, dodal oceněný žák. Druhou cenu (jízdní kolo GT Transeo) získal David Tauš z Cerhovic a třetí cenu (mobilní telefon Nokia E52) pak Zuzana Jugová z Prahy. Další ceny obdrží Filip Habr z Prahy (4. cena = dámský a pánský cyklodres včetně kalhot + krokoměr) a Kateřina Černá z Obrnic (5. cena = hokejový dres Nike + krokoměr).

Zdroj: www.autosap.cz.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!