Sledovat internetový portál www.autanasbavi.cz se vyplatilo

12. března 2010, 0:00

Sdružení automobilového průmyslu (Sdružení AP) od konce roku 2008 provozuje internetový portál www.autanasbavi.cz. Jeho cílem je pomáhat mladým zájemcům o středoškolské studium technických oborů ve výběru školy či firmy automobilového průmyslu jako potenciálního zaměstnavatele.

Portál je unikátní díky průběžně aktualizované interaktivní mapě, jejímž prostřednictvím si zájemci velmi rychle a jednoduše vyberou obor i školu v regionu, kde lze daný obor studovat. Firmy – případní budoucí zaměstnavatelé – zde zase představují svou výrobu, zaměstnanecké výhody, dny otevřených dveří, možnosti exkurzí apod.Uvedené internetové stránky jsou součástí stejnojmenné kampaně na podporu technického vzdělávání. Sdružení AP dlouhodobě projevuje svou společenskou odpovědnost v oblasti odborného vzdělávání a snaží se motivovat žáky ke studiu technických oborů.Od 1. února do 12. března 2010 probíhala na www.autanasbavi.cz znalostní soutěž pro žáky základních škol – zájemců o středoškolské studium na technických oborech. Celkem 12 otázek bylo zaměřeno na historii i techniku automobilového oboru.

 

Pět úspěšných účastníků soutěže obdrželo hodnotné ceny, které věnovaly členské firmy Sdružení AP. Šťastným výhercem se stal žák základní školy Ladislav Nepevný z Brna. Hlavní cenu – značkový notebook Dell Latitude E6400 – mu u příležitosti zahájení výstavy Motosalon Brno 2010 předali Antonín Šípek, ředitel sekretariátu Sdružení AP a Hana Pitnerová, personální ředitelka společnosti HELLA Autotechnik Mohelnice.

„Podal jsem si přihlášku na střední automobilní školu v Brně, zajímají mě auta a motocykly“, řekl při rozhovoru vítěz soutěže. „Mým přáním je mít jednou svůj vlastní autoservis“, dodal oceněný žák. Druhou cenu (jízdní kolo GT Transeo) získal David Tauš z Cerhovic a třetí cenu (mobilní telefon Nokia E52) pak Zuzana Jugová z Prahy. Další ceny obdrží Filip Habr z Prahy (4. cena = dámský a pánský cyklodres včetně kalhot + krokoměr) a Kateřina Černá z Obrnic (5. cena = hokejový dres Nike + krokoměr).

Zdroj: www.autosap.cz.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!