otoMoto Racing Talent

22. března 2010, 0:00

Naše motoristické hvězdy začínají již pohasínat a je třeba hledat nové perspektivní talenty a vytvořit dostatečné konkurenční prostředí, které bude důležité pro jejich vývoj. Vývoj těchto mladých lidí může být v několika rovinách. A to třeba jako zábava či soutěž, technické vzdělání a rozvoj závodnických znalostí a dovedností.

Z ulice na závodní dráhu
Tak by mohl znít podtitul připravované soutěže. Jde o to, aby si mladí talentovaní lidé mohli zkusit na vlastní kůži to, co je baví a věnovali se této aktivitě tam, kam patří a to je závodní dráha a ne ulice. Takže myšlenkou je nasměrovat mladé závodníky správným směrem z ulice na závodní dráhy. Ze silnic, kde i seberychlejší jízdou nikdy nic nikdo nevyhrál, jim ukázat cestu k různým amatérským i profesionálním sériím. Smyslem soutěže je najít nové talenty, kteří by se v motoristickém světě chtěli v budoucnu angažovat, ať už jako závodníci, mechanici, novináři, nebo třeba jako fotografové.

Bezpečnost
Svým způsobem je tato soutěž určitou aktivitou pro bezpečnost silničního provozu a ochrana pro spoustu „mladých“ závodníků. V dnešní době není problém si ihned po obdržení řidičského průkazu pořídit krásné a silné auto. Mnohdy si tak následně může někdo myslet, že k silnému autu patří i rychlá jízda. Tento omyl často končí nejen pro tohoto tohoto řidiče s tragickým koncem. Účelem této soutěže se tak stává i program prevence bezpečnosti na běžných komunikacích.

Jak bude soutěž probíhat
Soutěž bude probíhat ve dvou doplňujících se etapách. Jedna z těchto etap bude probíhat na stránkách otoMoto.cz a bude zaměřena na soutěže, které budou znalostní, fotografické a tipovací. Registrovaní soutěžící tak mohou během 20 soutěžních kol nasbírat za správné odpovědi body.

Druhou etapou je možnost sbírat body na vybraných motoristických akcích. Tady budou ohodnoceni registrovaní soutěžící, kteří se této vybrané akce zúčastní jak jako diváci, tak jako závodící. V rámci těchto motoristických akcí, bude vždy připravena i jedna doplňující soutěž přímo v místě konání se závodu.

Více na otoMoto.cz.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!