Společnost LKQ oznámila změnu v evropském vedení

23. srpna 2019, 11:28

Společnost LKQ Corporation dnes oznámila, že John S. Quinn, výkonný viceprezident a generální ředitel LKQ Europe, informoval o svém odchodu do důchodu. Jeho nástupcem bude od 1. října 2019 Arnd Franz, aktuálně provozní ředitel LKQ Europe.

Arnd Franz ve vedení LKQArnd Franz začal ve společnosti LKQ pracovat v dubnu tohoto roku poté, co strávil většinu kariéry ve skupině Mahle Group, kde naposledy zastával funkci výkonného viceprezidenta a člena rady vedení. Jako výkonný viceprezident měl Arnd ve společnosti Mahle na starosti globální prodej v automobilovém průmyslu a provozní technické zajištění, včetně jednotky aftermarketového trhu. Od roku 2006 do roku 2013 byl výkonným viceprezidentem a generálním manažerem oddělení aftermarketového trhu Mahle.

John začal pracovat ve společnosti LKQ v roce 2009 jako finanční ředitel a na začátku roku 2015 se stal generálním ředitelem LKQ Europe, aby vedl provoz společnosti v zámoří. Pod jeho vedením se obrat evropského segmentu LKQ více než ztrojnásobil, protože firma koupila několik předních distributorů na klíčových trzích. Jedná se například o společnost Stahlgruber v Německu a Rhiag v Itálii a Česku. Dnes je společnost LKQ Europe největší distributor automobilových dílů na na aftermarketovém trhu v Evropě s ročním obratem kolem 6 miliard dolarů a provozem ve více než 20 evropských zemích.

Dominick Zarcone, prezident a generální ředitel LKQ Corporation, řekl: „Letošní doplnění našeho evropského týmu vedení o Arnda Franze bylo součástí normálního procesu plánování nástupnictví a mám naprostou důvěru v Arndovu schopnost dále urychlovat integraci a zlepšování provozních postupů v našich předních společnostech.

Věřím, že pod jeho vedením se bude náš úspěch v Evropě dále rozšiřovat. John byl nepostradatelným členem týmu vyššího vedení společnosti LKQ v posledních deseti letech a naše podnikání v Evropě se pod jeho vedením za posledních pět let výrazně rozrostlo. Jsem mu velmi vděčný za jeho oddanost a pilnou práci jménem společnosti LKQ.“

John Quinn uvedl: „Společnost LKQ za krátkou dobu vytvořila špičkového distributora automobilových dílů na evropském aftermarketovém trhu. Věřím v jeho budoucnost a v pokračování budování výhod pro naše zákazníky, zaměstnance, dodavatele a akcionáře, protože společnost LKQ bude nadále využívat sílu lídrů na trhu, které od roku 2011 koupila. Těším se, až v následujících měsících předám svou práci Arndovi.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!