Bez českých dodavatelů by „Auto roku v ČR“ nebylo úplné

21. ledna 2011, 0:00

„Auto roku 2011 v České republice“ bylo vyhlášeno 19. ledna 2011. Vítězem této ankety, kterou vyhlašuje Svaz dovozců automobilů (SDA) a Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP), se stal vůz Mercedes-Benz SLS AMG.

Přestože se nejedná o automobil vyjíždějící přímo z montážní linky české automobilky, je možno konstatovat, že se na jeho výrobě podílejí též tuzemští dodavatelé. Jsou v něm totiž použity i díly vyrobené v ČR. A netýká se to jen automobilu na nejvyšší příčce ankety. Tuzemské firmy dodávají komponenty a příslušenství na všech pět vítězů kategorií (Alfa Guilietta, BMW řady 5, Mercedes-Benz SLS AMG, Kia Sportage a Ford C-MAX) i na další vozy nominované do ankety. Do letošní ankety Auto roku 2011 v České republice bylo nominováno celkem 42 vozů z různých zemí i světadílů. V 90 % z nich bychom nalezli díly a příslušenství od českých výrobců. Pokud jde o vozy evropských značek, tuzemské firmy dodávají díly na všechna nominovaná auta.

AutoSAP si je vědom této výjimečné pozice českých dodavatelů, kteří vytvářejí téměř 50 % z celkových tržeb automobilového průmyslu ČR. Proto vyhlašuje každoročně akci „Dodavatel pro Auto roku v České republice“. Firmy dodávající své produkty na vítězný vůz pak mohou používat prestižní označení „Dodavatel pro Auto roku 2011 v České republice“. Do letošního již 7. ročníku akce se přihlásilo 46 tuzemských výrobců skupin, dílů a příslušenství vozidel.

„Dodavateli pro Auto roku 2011 v České republice“ se staly tyto firmy:
BARUM CONTINTENTAL spol. s r.o.
– CONSTRUCT CZECH a.s.
CONTINENTAL TEVES Czech Republic, s.r.o.
– MANN+HUMMEL (CZ) s.r.o.
– MUBEA, spol. s r.o.
– Seco GROUP a.s.
– ZPV Rožnov, s.r.o.

Více na autosap.cz.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!