Kolokvium o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice

, 13. února 2017, 10:27

Sdružení automobilového průmyslu – AutoSAP připravilo jednání profesních odborníků se členy vlády ČR o budoucnosti tuzemského automobilového průmyslu. Hlavními tématy bude příprava Česka na nástup takových výzev, jakými jsou e-mobilita, digitalizace, konektivita či autonomní řízení.

Setkání premiéra Bohuslava Sobotky, ministrů a náměstků ministrů se zástupci automobilového průmyslu a dalších významných firem a institucí se uskuteční ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi ve čtvrtek 16. února 2017. Kolokvium je strategickým jednáním, jehož cílem je příprava kroků pro udržení konkurenceschopnosti tuzemského autoprůmyslu.

Ve chvíli, kdy český automobilový průmysl v roce 2016 překonal historický rekord ve výrobě motorových vozidel (1,35 milionu kusů), chtějí představitelé autoprůmyslu jednat se členy vlády o tom, jak sektoru, o který se opírá česká ekonomika, zajistit podmínky konkurenceschopnosti i do budoucna. AutoSAP chce touto cestou připomenout, že světový automobilový průmysl stojí před inovačním skokem, na který musí mít Česká republika předem připravenou a včasně realizovanou strategii.

Prezident AutoSAP Bohdan Wojnar k tomu řekl: „Pro členské firmy automobilového sdružení je podstatné, aby vláda, s ohledem na význam automobilového průmyslu pro českou ekonomiku, nastupující trendy včas zohlednila v legislativě, v připravovaných strategiích a koncepcích. Ve vyspělém průmyslovém světě jsou přípravy společnosti na rychlé inovační změny už v pohybu. V České republice máme jedinečné předpoklady s nimi udržet krok.“

Představitelé AutoSAP opakovaně upozorňují, že automobilový průmysl v příštích 10 letech projde výraznější změnou, než za posledních 50 let, se zásadními dopady na rozvoj obcí a měst, infrastruktury, i do způsobu života lidí obecně. Kromě členů představenstva Sdružení automobilového průmyslu, zástupců automobilek i dodavatelů se zúčastní také další klíčoví protagonisté témat budoucnosti, například zástupci firem Valeo, ČEZ, EY a Fakulty dopravní ČVUT.

Tisková zpráva AutoSAP

Související články

AutoSAP a SDA vítají opatření na omlazení vozového parku
AutoSAP a SDA vítají opatření na omlazení vozového parku

Svaz dovozců automobilů (SDA) i Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) vítají Vládou ČR schválený „Návrh opatření na zlepšení struktury vozového parku v České republice“ jako krok správným směrem. Automobilové asociace podporují návrh Ministerstva průmyslu a obchodu na využití prostředků Státního fondu životního prostředí ke snižování emisí z dopravy a podpoře nákupu osobních vozidel šetrných k životnímu […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!