Talents4AA: vytvoření profesního sdružení, jehož cílem je přilákat a udržet talenty v Aftermarketu

11. dubna 2022, 17:32

Po dvou letech přípravných prací a vzájemných konzultací bylo v březnu 2022 v Paříži oficiálně založeno sdružení Talents4AA, jehož cílem je přilákat a udržet talenty všech věkových kategorií a původu ve veškerých profesích jednoho z nejatraktivnějších odvětví – aftermarketu.

sdružení Talents4AA

Nezávislý trh s náhradními díly pro automobilový průmysl je bezesporu fascinujícím odvětvím, které nabízí nespočet možností a řadu kariérních příležitostí na všech úrovních, od autoservisu až po vrcholový management. Všichni zainteresovaní – od výrobců dílů, přes distributory až po autoopravny – však čelí stejné výzvě: zajistit, aby se toto odvětví stalo všeobecně uznávaným, a dokázalo přilákat a udržet si talenty.

Jak potvrzují studie, aftermarket není pro mladé potenciální zaměstnance příliš známý, a navíc není považován za dostatečně atraktivní. S cílem postavit se této výzvě se několik mezinárodních obchodních skupin, distributorů, federací a dodavatelů rozhodlo v lednu 2020 zahájit společnou iniciativu spolupráce s názvem Talents4AA. V březnu 2022 Talents4AA získalo právní formu registrovaného sdružení, v němž 11 zakládajících partnerů spojilo své síly, aby aftermarket zaujal pozici, kterou si zaslouží, a stal se pro všechny talenty žádoucím místem.

Mezi 11 zakládajících partnerů patří:

  • výrobci dílů: BorgWarner, Bosch, Nissens, Schaeffler, TMD Friction a ZF.
  • mezinárodní obchodní skupiny: Global One Automotive, Nexus Automotive International a Temot International.
  • Evropská federace nezávislých velkoobchodů a maloobchodů s náhradními díly pro automobily a jejich přidružených opravárenských řetězců: FIGIEFA.
  • partner pro inovace: Mobilion, fond rizikového kapitálu v rané fázi, který investuje do inteligentní mobility.

Všichni dobrovolně dávají své zkušenosti a dovednosti do služeb sdružení, aby vyvíjeli, testovali a šířili účinná řešení pro uspokojení místních i globálních potřeb.

Ke sdružení se připojili také:

  • Automechanika, přední mezinárodní platforma pro aftermarket.
  • Dinex, přední dodavatel emisních a výfukových komponentů pro těžké nákladní vozy.
  • Univerzita jižního Dánska, SDU.
  • Švédská asociace distributorů (Sveriges Bildelsgrossisters Förening, SBF).

Fotios Katsardis, prezident a výkonný ředitel společnosti Temot International, který byl zvolen předsedou sdružení Talents4AA na dva roky, k tomu řekl: „Během uplynulých dvou let bylo vykonáno mnoho práce na definování našeho odvětví; byly zapojeny univerzity, provedeny průzkumy a získány nové poznatky o tom, co je důležité a jak oslovit a získat potenciální zaměstnance pro toto odvětví. Založením asociace jsme učinili významný krok, který nám umožní široce komunikovat jak v rámci aftermarketu, tak i mimo něj s talenty, které chceme přilákat. Vyzýváme všechny hráče v oboru, aby s námi spojili své síly. Je třeba, abychom se na tomto ušlechtilém činu podíleli všichni společně, nikdo by neměl chybět.“

Organizace Talents4AA již plánuje několik aktivit a úzce spolupracuje se zástupci aftermarketu, aby se mimo jiné prosadila v tisku a na sociálních sítích. Další prioritou je rozvoj digitálního centra, které umožní setkávání a vzájemnou výměnu talentů a pracovníků v oboru.

Talents4AA se bude aktivně účastnit také veletrhu Automechanika Frankfurt, který se bude konat od 13. do 17. září 2022.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!