Novinky

Novinky z trhu aftermarketu

ProfiAuto organizuje pro řidiče přes 11 PitStopů v Česku i na Slovensku

Síť nezávislých autoservisů a prodejců autodílů ProfiAuto připravuje po loňském úspěchu sérii pravidelných bezpečnostních akcí pro řidiče pod názvem PitStop.  Jedná se o servisní prohlídky, kde si mohou řidiči nechat zkontrolovat své vozidlo profesionálními mechaniky zdarma. 

Nová továrna Brembo na uhlíková vlákna

V italském městě Curno vzniká nová továrna Brembo, která se bude podílet na výrobě speciálních uhlíkových materiálů určených pro automobilové závody.

Produktové novinky KYB 2018/01

Společnost KYB rozšířila svou nabídku tlumičů pro vybrané značky a modely osobních automobilů. Mezi jinými pro vozidla značek Hyundai, Kia, Toyota nebo Opel.

Evropské sympozium APRA

Mezinárodní organizace společností zabývajících se regenerací náhradních dílů - APRA se připravuje na další ročník setkání odborníků. Tentokrát se bude konat v Maďarsku.

Mechatronika špičkové třídy, to je TCM

Snímač úhlu a momentu natočení volantu, přepínače i mechanismus řízení náboje. To vše je skryto v zařízení ve vozidle, které se pro zjednodušení označuje třemi písmeny TCM a znamená Top Column Modules, česky modul sloupku řízení.

Celosvětová výroba umělé inteligence pro samojízdné automobily bude uvedena v roce 2021

Technologická společnost  Continental a společnost NVIDIA oznámila společný vývoj umělé inteligence (UI) pro samojízdná vozidla. Uvedení funkcí 3. stupně na trh je plánováno na rok 2021.

Značka FA1 u APM: pro snadnou montáž výfuků

Skladový sortiment APM Automotive nově doplnily vybrané montážní díly výfukového systému značky FA1.

Je nutné se starat o bezúdržbové akumulátory?

V moderních osobních vozidlech je stále více komponentů, které spotřebovávají elektrickou energii. Napájení vyžaduje vysoký výkon a bezpečnost. Všechny akumulátory z prodejní sítě STAHLGRUBER CZ to zaručují a dodávají dostatek energie v každé situaci. I tak je nutná občasná kontrola stavu nabití akumulátoru.

Bosch mění jízdu pomocí propojených služeb

Aplikace pro smartphony místo startovacích klíčků, digitální parkovací mapa místo únavného hledání parkovacího místa a mobilní i bez vlastního auta se sdílenými službami: propojení ulehčuje život účastníkům silničního provozu a zajišťuje větší bezpečnost, komfort a méně stresu na cestách. 

UFI FILTERS díky investicím navyšuje výrobu kabinových filtrů

Na základě stále se zvyšující poptávky po kabinových filtrech, UFI FILTERS uvedla v Itálii do provozu dvě nové automatické linky na jejich výrobu s kapacitou více než dva miliony kusů ročně. Jedná se o investici ve výši téměř jednoho milionu eur.