Menu

Novinky

Test akumulátorových rázových utahováků E-Lion od Magneti Marelli – shrnutí Stojí za přečtení

Test akumulátorových rázových utahováků E-Lion od Magneti Marelli – shrnutí

V uplynulých týdnech jsme s pomocí naší spřátelené autodílny testovali nejnovější nářadí značky Magneti Marelli. Tři akumulátorové rázové utahováky, patřící do rodiny E-Lion, byly podrobeny zkouškám v reálných provozních podmínkách. K čemu přesně se používaly? Jak si vedly? Kolik stojí? Jaká byla zpětná vazba od automechaniků? Odpovědi naleznete níže.

Vysoce technologicky vyspělé auto a jeho oprava. Průzkum. Anketa

Vysoce technologicky vyspělé auto a jeho oprava. Průzkum.

Vyvolává technický pokrok v automobilovém průmyslu v autoservisech obavy? Odpovědi na tuto otázku hledáme mimo jiné v našem průzkumu, který je určen zaměstnancům a majitelům autoservisů. V našem průzkumu se mimo jiné také ptáme, které značky automobilů považují automechanici za nejsnadněji opravitelné. 

Jak silná je pozice výrobců prémiových dílů? Zúčastněte se ankety Anketa

Jak silná je pozice výrobců prémiových dílů? Zúčastněte se ankety

Zkusme si pomocí grafu představit, jaký je vztah mezi stářím vozidla a typem dílů, které se používají k jeho servisu a opravám? Když je vůz nový, používají se k jeho servisu v naprosté většině prvotřídní díly. Čím je vůz starší, tím klesá podíl prémiových dílů ve prospěch ostatních skupin – střední a nízké cenové hladiny.

Nové produkty u AUTO-MOTO RS

Firma AUTO-MOTO RS představuje nové produkty ve své nabídce.

Pneumatiky Pirelli pro motorsport s certifikací FSC™ debutují ve Velké ceně™ Formule 1®

Pirelli je první společností, která vyrábí kompletní řadu pneumatik pro motorsport s certifikací FSCTM (Forest Stewardship Council™, Rada pro lesní hospodaření pozn. red.). Od letošního roku budou všechny pneumatiky používané ve FIA Mistrovství světa Formule 1™ označeny logem FSC. Označení potvrzuje, že veškerý přírodní kaučuk v pneumatice splňuje přísná ekologická a sociální kritéria vyžadovaná FSC, přední […]

AUTOLAKÝRNÍK – Příručka pro specialisty povrchových úprav vozidel

„AUTOLAKÝRNÍK – příručka výuky a pro specialisty povrchových úprav vozidel“ je nejrozsáhlejším dílem tohoto druhu od roku 1959. Kniha prezentuje v obecné rovině problematiku povrchových úprav vozidel ve všech souvislostech – historických, technologických, ekonomických a legislativních. Je doplněna názornými obrázky a rejstříkem.

ZF otevírá první továrnu s nulovými emisemi v Klášterci nad Ohří v České republice

Ve výrobním závodě na výkonovou elektroniku v Klášterci nad Ohří v České republice otevírá společnost ZF po necelém roce a půl trvající rekonstrukci svůj první závod s nulovými emisemi. Závod, který je součástí divize Electrified Powertrain Technology, podporuje úsilí společnosti o dosažení klimatické neutrality ve všech hodnotových řetězcích do roku 2040. Bude sloužit jako vzor […]

Nařízení Komise ohledně přístupu k informacím palubního diagnostického systému vozidla a k informacím o opravách a údržbě

Nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2021/1244 ze dne 20. května 2021, kterým se mění příloha X nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/858, pokud jde o standardizovaný přístup k informacím palubního diagnostického systému vozidla a k informacím o opravách a údržbě vozidla a požadavky a postupy pro přístup k informacím o bezpečnostních prvcích vozidla.

Novinky z trhu aftermarketu