Menu

Novinky

Červnové novinky v nabídce značky Filtron

Firma MANN+HUMMEL představuje nové červnové produkty značky Filtron.

Nový LKQ Infomag červen 2024

V letním čísle Infomagu se dočtete o tom, jaké prodejní a servisní služby poskytuje speciální oddělení Techni­cal Sales LKQ CZ, představí Vám také novinky v Profi Garáži a nové funkcionality na portále HaynesPro po­skytující technická data vozů. Dočtete se o novém sortimentu nejen náhradních dílů, ale také například autopříslušen­ství a vybavení pro karavanink a kempink.

Arnott představuje nové produkty ve své nabídce

Společnost Arnott rozšiřuje svou nabídku o nové vzduchové vzpěry, vzduchovou pružinu a kompresor.

Známý dodavatel dílů dokončuje akvizici. Objevuje se nové jméno na trhu

Společnost SBS Automotive bude působit pod novým názvem. To souvisí s nedávnou akvizicí společnosti jiným dodavatelem dílů, a to firmou BORG Automotive Group. Nový název SBS zní BORG Automotive Newman.

MotoFocus na Velké výpravě Maluchů – podpořte s námi dobrou věc!

S potěšením můžeme oznámit, že se jako skupina MotoFocus aktivně zapojíme do charitativního projektu Velká výprava Maluchů. Nejenže vás budeme informovat o jeho průběhu, ale zúčastníme se ho i osobně. A to po boku známých osobností z oboru!

Nový Renault 5 E-Tech s barvou od R-M

Automobilka Renault nedávno představila model 5, plně elektrického nástupce původní „pětky“, která se zrodila již v roce 1972. Jeho novou zářivě žlutou barvu POP dodala značka R-M společnosti BASF. Agentura TheArsenale barvu následně použila pro pět projektů e-mobility, které podtrhují symbiotické spojení propracovaného designu a elektrické technologie na zemi, vodě, vzduchu a sněhu.

Světová premiéra: ZF Annotate využívá umělou inteligenci pro vývoj systémů ADAS a AD

Moderní automatizované asistenční systémy řidiče vyžadují velké množství senzorů, aby mohly přesně analyzovat okolí vozidla a odvozovat bezpečné jízdní manévry. Pro další pokrok ve vývoji těchto řešení ADAS a AD vyvinula technologická skupina cloudovou ověřovací službu ZF Annotate s podporou AI. Na globálním technologickém dni ZF 27. června 2024 v Jeversenu/Hanoveru skupina poprvé představila médiím […]

Růst počtu vyrobených vozů, tržeb i exportu

Návrat na předkrizové hodnoty produkce, meziroční růst exportu o více než 23 procent a tržeb na téměř 1,5 bilionu korun –to jsou základní atributy, kterými lze charakterizovat vývoj v členských firmách Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) v loňském roce. Jde o opětovné potvrzení konkurenceschopnosti tuzemského automotive a vzhledem k váze sektoru v celé ekonomice také o dobrou zprávu pro celou Českou republiku.

Češi před prázdninami vykupují elektroauta a hybridy

Češi před prázdninami vykupují všechno, co má kola. Úbytek inzerovaných automobilů je patrný nejen mezi rodinnými kombíky, SUV nebo obytnými vozy. V průběhu druhého čtvrtletí klesla také nabídka hybridů a ojetých elektromobilů o přibližně 10 %. Naopak nových BEV je v inzerci o 5 % více. Nejčastěji inzerovanou elektrickou ojetinou je BMW i3, mezi novými je […]

Nokian Tyres a partner UPM uvádí první koncepční pneumatiku vyrobenou z nového obnovitelného materiálu, který může v pneumatikách nahradit saze

Nokian Tyres, přední společnost vyvíjející a vyrábějící prémiové pneumatiky, a UPM, špičkový odborník na výrobu biomateriálů, se spojily, aby dále zvyšovaly udržitelnost odvětví výroby pneumatiky uvedením první koncepční pneumatiky vyrobené z nového obnovitelného materiálu, který může nahradit velkou část sazí v současnosti používaných při výrobě pneumatik.

Novinky z trhu aftermarketu