Pneumatiky Continental triumfují v testu francouzského automobilového magazínu „Auto Moto“

5. srpna 2013, 15:46

V testu pneumatik francouzského automobilového magazínu „Auto Moto“ obsadila letní pneumatika ContiPremiumContact 5 první místo. Díky nejlepšímu hodnocení z hlediska brzdění a velmi dobré ovladatelnosti na mokré i suché vozovce porazila pneumatika Continental všech šest zbývajících modelů.

Novináři, kteří se zúčastnili testování, se zaměřili na rozměr 185/65 R 15, jež je vhodný pro kompaktní až středně velké osobní vozy. Třetí místo získala pneumatika Semperit Comfort-Life 2, kterou rovněž vyrábí koncern Continental. I zde odborníci ocenili brzdné vlastnosti. Dva modely francouzských a asijských výrobců obdržely nízké hodnocení z důvodu špatné výkonnosti na mokrých vozovkách.

Pneumatika ContiPremiumContact 5 je určena pro kompaktní až středně velká osobní vozidla. V Německu získala doporučení od autoklubu ADAC, spotřebitelského magazínu Stiftung Warentest a automobilových magazínů „auto motor und sport“, „Auto Bild“, „Auto Zeitung“ a „ACE Lenkrad“. Continental vyrábí ContiPremiumContact 5 v 48 rozměrech schválených pro rychlosti v rozmezí 190 až 300 km/h a ráfky o rozměru 14 až 17 palců.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!