Nexen Tire WinGuard Sport 2 obdržela ocenění iF Design Award

22. srpna 2018, 16:06

Pneumatika Nexen WinGuard Sport 2 získala prestižní ocenění iF Design Award pro rok 2018. Zisk této trofeje je pro jihokorejského producenta pneumatik velkým úspěchem na poli designu pláště a dokazuje, že také pneumatiky mohou být i přes svou orientaci na funkčnost uměleckým dílem.

Nexen Tire WinGuard Sport 2

Členové hodnotící komise si nejvíce pochvalovali provedení dezénu, který je přes stoprocentní funkčnost ve své koncepci ojedinělý. Ve vzorku se totiž odráží motiv soba a ten je pro pneumatiku příznačný, neboť je navržena pro mrazivé zimní silnice.

Zimní plášť WinGuard Sport 2 uvedl Nexen Tire na trh v zimě roku 2017 a ihned se dostal do povědomí odborné veřejnosti díky úspěchu v testu prestižního německého magazínu Auto Bild, kde se umístil v elitní desítce testovaných zimních pneumatik (testováno bylo více než 50 pneumatik). Pro svou dlouhou životnost a zároveň výborné jízdní vlastnosti získal plášť rovněž ocenění Eco–meister. Pneumatika tak zhmotňuje funkčnost, výkon a šetrnost k životnímu prostředí a nově také smysl pro estetiku.

iF Design (International Forum Design) je jednou z nejprestižnějších designových cen, kterou může jakýkoli výrobek na světě obdržet. Němečtí designéři takto oceňují nejrůznější produkty již vice než 60 let. Poprvé se cena udělovala již v roce 1953. Řadí se společně s Red Dot Design Award a IDEA Design Award mezi pomyslné TOP 3 ocenění, které může pneumatika obdržet. WinGuard Sport 2 ve své kategorii porazila přes 5.000 dalších nominovaných v produktové sekci.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!