Bridgestone vyrobil 150 milionů pneumatik Blizzak

31. března 2010, 0:00

Již více než 150 milionů zimních pneumatik Blizzak vyrobila od jejich uvedení na trh v roce 1988 společnost Bridgestone, z toho jen v loňském roce to bylo přes 10 milionů.

Pneumatiky Blizzak pro osobní vozy, lehké užitkové vozy, vozidla s pohonem 4×4 a nákladní vozidla jsou vyráběny v závodech v Japonsku, Evropě a Turecku a po celém světě si získaly vynikající pověst pro své skvělé vlastnosti za všech zimních podmínek. V Evropě zahrnuje řada pneumatik Blizzak lamelové pneumatiky určené do proměnlivějšího počasí středoevropských zim, zatímco speciální zimní pneumatiky bez hřebů využívající směsi Multicell byly vytvořeny pro extrémní severské podmínky.

Inženýři společnosti Bridgestone změnili přístup ke konstrukci lamelových pneumatik pro evropské trhy a vyvinuli jeden asymetrický dezén Blizzak, který následně přizpůsobili pro dvě odlišné výkonnostní charakteristiky. Pneumatiky Blizzak LM-30 jsou více zaměřeny na bezpečnost na sněhu a mokru, zatímco pneumatiky LM-35 vynikají bezpečnou ovladatelností ve vysokých rychlostech při jízdě na suché i mokré dálnici. V porovnání se svými předchůdci mají oba typy pneumatik menší valivý odpor, čímž přispívají ke snižování spotřeby paliva a emisí CO2.

Do extrémních zimních podmínek jsou určeny nejnovější pneumatiky Blizzak DM-V1, které nabízejí řidičům nové generace výkonných vozů s pohonem 4×4 dvojnásobnou výhodu v podobě vynikající přilnavosti na sněhu a ledu a zároveň bezpečné ovladatelnosti na mokru. Tato pneumatika společnosti Bridgestone je vybavena revoluční směsí Multicell Z, jejíž malé bubliny a trubice vstřebávají tenký vodní film z povrchu ledu, zatímco k tzv. hranovému efektu přispívají nové speciální „záběrové“ mikročástice zlepšující přilnavost na ledu. Během opotřebovávání pláště se na povrch neustále dostávají nové částice, takže pneumatika si udržuje stejnou úroveň přilnavosti po celou dobu životnosti, na jejímž konci se na povrhu dezénu objeví indikátor opotřebení (tento indikátor značí, že aktuální hloubka dezénu dosahuje 50 % hodnoty u nové pneumatiky).

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!