Dunlop představuje pneumatiku StreetResponse2

27. února 2014, 11:00

Dunlop, přední světový výrobce výkonných a vysoce výkonných pneumatik, uvádí na evropský trh novou pneumatiku StreetResponse2. Nová pneumatika poskytuje kvalitní parametry typické pro značku Dunlop, které byly zabaleny do podoby pneumatiky určené pro malé automobily.

Dunlop StreetResponse2 je dostupná v rozměrech 13, 14 a 15 palců. Tato nová pneumatika byla navržena tak, aby poskytovala dobré jízdní vlastnosti na mokré i suché vozovce, zajistila kratší brzdnou dráhu a zároveň byl u ní zvýšen kilometrový proběh o 10% ve srovnání s její předchůdkyní.

„Když jsme vyvíjeli pneumatiku StreetResponse2, chtěli jsme zajistit, že přineseme na trh pneumatiku Dunlop se všemi kvalitami a výkonnostními parametry typickými pro tuto značku,” uvedl Guillaume Carli, Brand Manager Dunlop EMEA. „Proto nyní přicházíme s pneumatikou, která poskytuje spolehlivou přilnavost na suchu i na mokru, což odpovídá dlouhodobému úsilí inženýrů naší značky vyvíjet pneumatiky, které neznají kompromisy.”

Aby si řidiči snáze poradili na mokrých silnicích, byl u pneumatiky vyvinut nový tvar s kulatějším otiskem, jenž napomáhá k efektivnějšímu průniku pneumatiky skrze vrstvu vody. Optimalizovaný tvar dezénu s širokými obvodovými drážkami napomáhá pohlcovat vodu z povrchu vozovky. Spolehlivou přilnavost na mokru dále zlepšuje větší počet příčných drážek, které odvádějí vodu z běhounu. Tyto technologie napomáhají snížit potenciální možnost vzniku aquaplaningu a zkracují brzdnou dráhu na mokru ve srovnání s předchůdkyní.
Na sucho je Dunlop StreetResponse2 vybavena pevným středovým žebrem, které poskytuje zvýšenou přilnavost během jízdních manévrů. Mnoho hran a drážek zajišťuje zvýšenou přilnavost a lepší brzdění, zatímco celková konstrukce a nízká hmotnost pneumatiky snižuje její valivý odpor.

„Nepřipouštíme žádné kompromisy ani v brzdných vlastnostech, což v praxi znamená zkrácení brzdné dráhy o 2 metry na mokru, respektive o 1,5 metru na suchu oproti předchozímu modelu,” uvedl dále Guillaume Carli. „Soustředili jsme se také na další klíčový výkonnostní parametr – kilometrový proběh, který se u Dunlop StreetResponse2 zvýšil o úctyhodných 10% oproti své předchůdkyni díky celkovým vylepšením, která byla na pneumatice provedena.”

Výsledkem všech vylepšení je kratší brzdná dráha na mokru i na suchu v porovnání s první řadou StreetResponse. Celkově pneumatika nabízí o 6% lepší brzdnou dráhu na mokru oproti předchůdkyni, což se rovná o 2 metry kratší brzdné dráze při brzdění z 80 km/h do úplného zastavení, a o 4% lepší brzdění na suchu, což odpovídá o 1,5 m kratší brzdné dráze při brzdění ze 100 km/h do úplného zastavení.

StreetResponse2 přichází s hodnocením B v přilnavosti na mokru a C ve valivém odporu, což z ní dělá jednu z nejlépe hodnocených pneumatik v této kategorii na evropském trhu.

Tisková zpráva Goodyear Dunlop Tires Czech s. r. o.

Související články

Řada pneumatik Dunlop MX byla rozšířena o nové modely MX32 a MX52
Řada pneumatik Dunlop MX byla rozšířena o nové modely MX32 a MX52

Po dalším úspěšném roce v motokrosu uvádí značka Dunlop na trh dva modely pneumatik, kterými posílí svou motokrosovou řadu. Rok 2013 byl již třetí sezonou, ve které se pneumatiky Dunlop opět pravidelně objevují ve špičkové evropské soutěži. Obě novinky budou k dispozici v širší škále rozměrů než jejich předchůdkyně a obě byly vyvinuty ve spolupráci […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!